fot. elements.envato.com

Łupież to szczególnie kłopotliwa przypadłość natury estetycznej. Opadające białe drobinki bardzo niechlujnie wyglądają, odznaczają się na ciemnym ubraniu. Dlatego koniecznie należy ograniczyć występowanie tej przypadłości.

Łupież to nic innego jak fragmenty naskórka – przesuszonego, łuszczącego się. Dlatego należy w prawidłowy sposób zadbać o skórę, by wyeliminować to zjawisko. Co szczególnie ważne – konieczna jest systematyczność i właściwie ciągłe stosownie się do podstawowych zasad dotyczących pielęgnacji skóry z problemem łupieżu. Niestety, tutaj liczy się powtarzalność pewnych czynności. Jeśli przestaniemy dbać o włosy z łupieżem – bezlitośnie będzie on powracał. Na początek warto jest skorzystać z domowych sposobów. Są one tańsze niż te, które proponują nam apteki, dlatego rozsądnie jest zaufać sile natury. Tym bardziej, że domowe metody mogą być równie skuteczne.

Najlepsze domowe sposoby

Jak już zostało wspomniane, łupież jest spowodowany przesuszeniem skóry głowy. Warto więc zadbać o jej prawidłowe odżywienie i nawilżenie, by to zjawisko odeszło w niepamięć.

Oto kilka domowych sposobów na łupież

  1. Kompresy z użyciem olejów. Najlepiej sprawdzi się oliwa z oliwek. Ma ona zastosowanie nie tylko w daniach kuchni śródziemnomorskiej, lecz także w kosmetyce. Wystarczy raz w tygodniu natrzeć skórę głowy oliwą, dokładnie wmasować ją i pozostawić na kilka minut. Po tym czasie należy umyć głowę szamponem dostosowanym do swojego rodzaju włosów.
    Maseczki z zielonej glinki można ją nabyć w sklepach z produktami ekologicznymi lub w aptekach. Glinkę należy rozmieszać z wodą, a powstałą pakę nałożyć na skórę głowy. Tę maseczkę dobrze jest stosować przed każdym umyciem włosów.
  2. Kuracja cytrynowa. Najlepiej sprawdza się  w przypadku łupieżu tłustego. Wcieraj sok lub pocieraj plasterkiem cytryny głowę tak, by dotrzeć do wszystkich miejsc, w których występuje łupież. Cytryna działa ściągająco i odświeżająco, zawiera też mnóstwo witaminy C.
  3. Płukanki z octem lub pokrzywą. Warto też stosować tradycyjne płukanki. Można użyć wymienionych tutaj składników. Sok z pokrzywy jest dostępny w aptece, tak więc bez problemu możesz znaleźć składnik do wykonania takiego specyfiku. Jej zaletą jest to, że możesz ją zastosować już po umyciu włosów – nie należy jej spłukiwać. W przypadku octu – już jest to konieczne, gdyż inaczej pozostanie na włosach charakterystyczny zapach.
  4. Zastosowanie jajek w pielęgnacji włosów ma długa tradycję. Taka odżywcza kuracja sprawdzi się też w przypadku skóry ze skłonnością do łupieżu. Wystarczy jajko lekko ubić i nałożyć na umyte włosy. Potrzymać ok 30 min. Następnie spłukać i ponownie umyć szamponem.

Powyższe metody powinny przynieść szybko widoczną poprawę, jednak tylko wtedy, gdy będziemy je stosować regularnie. Skóra głowy ze skłonnością do łupieżu wymaga nieustannie troskliwej pielęgnacji i stosowania odpowiednio dobranych kosmetyków. W przypadku, gdy łupież jest szczególnie silny – konieczne będzie udanie się do dermatologa, przepisze on specjalne preparaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj