fot. stock.adobe.com

Włosy suche i zniszczone są najczęściej osłabione, trudne do rozczesania, ułożenia i prezentują się nieatrakcyjnie. Matowe pasma o widocznie rozdwojonych końcówkach, puszące się i niezdyscyplinowane? Poznaj sposoby, jak je zregenerować, by odzyskały gładkość, blask i widoczne nawilżenie.

Suche, zniszczone włosy – dlaczego są w złej kondycji?

Twoje włosy na co dzień mają styczność z wieloma czynnikami niszczącymi, które mogą powodować ich osłabienie. Włosy suche wymagają wyjątkowej dbałości, by nie doprowadzić do przesuszenia, powodującego łamliwość, wypadanie oraz trudność w odbudowaniu dobrej kondycji włosów. Włosy mogą być przesuszone z natury, jeśli taki jest typ Twoich włosów. Ich suchość może być ponadto związana z ekspozycją słoneczną, przebywaniem w pomieszczeniach klimatyzowanych oraz niewłaściwą pielęgnacją i stylizacją. Suche włosy mogą być wyraźnie matowe, ich rozczesywanie może wiązać się z utrata dużej ilości pasm, co w efekcie powoduje nieestetyczny wygląd włosów.

Jak zregenerować suche i zniszczone kosmyki?

Prawidłowo dobrane kosmetyki myjące i pielęgnujące skórę głowy i włosy pozwalają odbudować kosmyki nawet bardzo przesuszone. Twoje suche włosy potrzebują odpowiednio skomponowanych preparatów, dzięki którym zyskają blask, nawilżenie i wygładzenie. Włosy suche często są również zniszczone, dlatego by wyglądały zdrowo nie wystarczy ich odżywić i nawilżyć. Konieczna jest zaawansowana regeneracja, dzięki której łuski włosowe zostaną zamknięte, a następnie wygładzone. Do mycia włosów stosuj delikatny szampon, oparty o naturalne składniki myjące. Świetnie sprawdzają się szampony owocowe dla włosów suchych. Dzięki naturalnym ekstraktom włosy stopniowo odzyskują właściwy poziom nawilżenia. Aby odżywić suche włos mycie ich szamponem nie wystarczy.

Włosy suche – jak pielęgnować je na co dzień?

Do suchych i zniszczonych pasm potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Pamiętaj, by nie stosować jej w nadmiarze, bo zbyt duża ilość kosmetyków może niepotrzebnie obciążyć włosy i doprowadzić do pogorszenia ich wyglądu. Zdecyduj się na serię kosmetyków regeneracyjno-nawilżających, opartych o naturalne składniki. Zwróć uwagę na regularność stosowania. Do włosów suchych świetnie sprawdzają się maski z naturalnymi olejami (jak olej z orzechów makadamia) oraz odżywki bez spłukiwania. Dzięki nim włosy po umyciu dłużej mogą korzystać z cennych właściwości.

Jaka fryzura dla włosów suchych i zniszczonych?

Jeśli zastanawiasz się nad drastycznym skróceniem włosów w celu odbudowy gęstości i nawilżenia fryzury, nie musisz podejmować tak znamiennych w skutkach decyzji. Wystarczy, że zdecydujesz się na skrócenie najbardziej zniszczonych końców, by pozostałą część włosów zregenerować i nawilżyć. Dzięki kosmetykom wysokiej jakości, opartych na naturalnych składnikach możesz uniknąć zmiany fryzury. Regeneracja i nawilżenie suchych włosów może przebiegać bardzo szybko, jeśli zadbasz o regularne, konsekwentne stosowanie odpowiednio dobranych produktów oraz pozbawisz włosy styczności z czynnikami niszczącymi i przesuszającymi. W tej kwestii to indywidualne warunki decydują o skuteczności kuracji. Jeśli przyczyną przesuszenia Twoich włosów jest prostownica, ogranicz jej stosowanie lub wymień na nowocześniejszy model, zapobiegający uszkodzeniom i przesuszeniu włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj