fot. whitepress.com

Dieta dash to program żywieniowy stworzony przez specjalistów. Została przygotowana z myślą o osobach, które mogą zachorować na schorzenia związane z nadciśnieniem tętniczym. Taki sposób żywienia opiera się na głównie na warzywach i owocach.

Groźne choroby układu krążenia

Problemy z podwyższonym ciśnieniem tętniczym ma coraz więcej osób na całym świecie. Jest to choroba uznawana dziś za schorzenie cywilizacyjne. Pomimo lepszej diagnostyki oraz bardziej skutecznych terapii, choroby układu krążenia dotykają sporej ilości osób w wieku średnim oraz starszym. Wartość ciśnienia tętniczego powinna wynosić 120/80 mmHg. Gdy jest wyższa niż 140 mm HG i utrzymuje się na tym poziomie przez dłuższy czas, jest to nadciśnienie tętnicze. Aby uniknąć chorób układu krążenia, które może spowodować takie ciśnienie, należy je obniżyć.

Dieta dash – na czym polega?

Dieta dash jest bogata w produkty spożywcze, które naturalnie regulują wysokość ciśnienia krwi. W takim jadłospisie można znaleźć posiłki z niewielką ilością sodu, za to bogatymi w potas, magnez oraz wapń, które to pozwalają na utrzymanie prawidłowego ciśnienia. Człowiek stosując taką dietę zapewnia swojemu organizmowi cenne składniki mineralne w odpowiednich proporcjach. Wybierając takie rozwiązanie jak dieta dash produkty w codziennym menu chronią naczynia krwionośne, wspomagają działanie nerek i obniżają wysokie ciśnienie tętnicze.

Dieta dash produkty

W przypadku takich rozwiązań jak dieta dash, produkty są wyjątkowo bogate w magnez, potas i wapń. Warto sięgać po ekologiczne artykuły, oznaczone na opakowaniach jako BIO, które zawierają więcej dobroczynnych składników. Tego rodzaju produkty można zakupić przede wszystkim w sklepach internetowych, które posiadają specjalne działy z takim jedzeniem. Możesz więc zamówić zakupy spożywcze z dostawą do domu, a po kilku dniach otrzymać pyszne i zdrowe produkty, które są bogate w błonnik, pełnoziarniste artykuły zbożowe, nasiona słonecznika, dyni, sezam, jabłka, gruszki, warzywa strączkowe i kapustne czy orzechy.

Dlaczego warto stosować dietę dash?

Stosowanie diety dash na co dzień ma wiele zalet. Jest ona bardzo zdrowa, zmniejsza poziom złego cholesterolu, pozwala zmniejszyć masę ciała, obniża ciśnienie tętnicze krwi i znacznie obniża ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

Kto powinien stosować dietę dash?

Dieta ta jest uznawana za jeden z najzdrowszych sposobów żywienia. Badania wykazały, że ma wpływ na polepszenie stanu zdrowia. Jest ona polecana osobom z nadciśnieniem, ponieważ skutecznie je obniża na stałe. Dieta dash jest bogata w kwasy tłuszczowe, i błonnik, produkty pełnoziarniste, chude mięso, nietłuste produkty mleczne i rośliny strączkowe. Ale na tej diecie mogą być również osoby zdrowe, które chcą stosować ją profilaktycznie. Mogą na nią przejść również osoby, które chcą zmienić swój styl życia na zdrowszy i chcą powoli schudnąć.

Składniki odżywcze a dieta dash

Dieta dash jest bogata w magnez, potas oraz wapń, ponieważ zawiera sporo warzyw, pełnoziarnistych produktów zbożowych, roślin strączkowych, chudego nabiału oraz chudych mięs. Ważne w tej diecie jest również to, aby unikać przetworzonych artykułów i dużej ilości soli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj