fot. linkhouse.co

Wiele osób decyduje się na noszenie soczewek kolorowych nie tylko ze względów optycznych, ale również estetycznych i kosmetycznych. Na rynku obecnie można znaleźć szeroki wybór soczewek kolorowych. Jedne służą do korekcji wzroku, a inne tylko do podkreślania ładnego koloru oczu. Te drugie to właśnie soczewki kontaktowe plano. Posiadają one zerową moc optyczną. Dlatego, jeżeli z jakiegoś powodu chcesz nosić kolorowe soczewki kontaktowe, a nie masz wady wzroku, to nic nie stoi na przeszkodzie. Jakie są jeszcze zalety soczewek kosmetycznych?

Co trzeba wiedzieć na temat soczewek kolorowych?

Ogólnie rzecz biorąc soczewki kolorowe mogą korygować wady wzroku, takie jak krótkowzroczność oraz nadwzroczność. Ich zadaniem jest również podkreślanie naturalnego koloru oczu albo jego całkowita zmiana. Kolorowe soczewki kontaktowe są cenione przez wielu użytkowników ze względu na to, że zmiana koloru oczu ma wpływ na wyraz naszej twarzy i ogólny wygląd. To właśnie dlatego kolorowe soczewki kontaktowe są często nazywane soczewkami kosmetycznymi. Z zalet kosmetycznych soczewek kolorowych mogą też skorzystać osoby, które nie mają wad wzroku. Wystarczy, że wybiorą soczewki plano, czyli o zerowej mocy optycznej (patrz kolorowe soczewki zerówki w sklepie Kodano.pl).

Gdzie stosuje się kolorowe soczewki?

Ze względu na to, że soczewki kolorowe stają się coraz bardziej popularne, to również ich zastosowanie się rozszerza. Są wykorzystywane między innymi w przemyśle fotograficznym. Modelki często mają takie soczewki na oczach. Dzięki nim mogą w jednej chwili albo całkowicie zmienić kolor swoich oczu albo podkreślić ich naturalną barwę. Soczewki kolorowe sprawiają, że oczy modelki wyglądają bardziej korzystnie i uwodzicielsko. W dodatku, tego rodzaju soczewki noszą też modelki na pokazach mody. Wiadomo, że wtedy wszystko musi być perfekcyjne, a gdy oczy wyglądają doskonale, to lepiej prezentuje się również cały makijaż. Plan filmowy i serialowy również bardzo chętnie korzysta z możliwości, jakie dają soczewki kolorowe. Są one bardzo uniwersalne, ponieważ można je dopasować zarówno do osób, które posiadają wady wzroku, jak i do tych, które ich nie mają. Soczewki plano w filmie są bardzo przydatne, ponieważ aktor, który ma naturalnie brązowe oczy, całkiem wiarygodnie może zagrać blondyna o niebieskich oczach. Do ostatnich zastosowań soczewek tego typu należą te noszone przez Henry’ego Cavilla, aktora wcielającego się w rolę Geralta w serialu Wiedźmin. Trochę to będzie magia kina, a trochę możliwości dzisiejszych producentów soczewek.

Soczewki kolorowe można nosić też w bardziej nietypowy sposób

Wcześniej wspomnieliśmy o tych zastosowaniach soczewek plano, które opierają się na tym, żeby oczy wyglądały pięknie albo, żeby zmienić ich kolor. Ważne było tutaj to, żeby spojrzenie użytkownika było jak najbardziej naturalne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby w szczególnych okolicznościach, zaszaleć z kolorem soczewek. Można je założyć np. na bal karnawałowy albo imprezę z okazji Halloween. Z soczewkami kosmetycznymi można eksperymentować zawsze, ale najlepiej robić to w wakacje, w czasie urlopu, aby Twój niecodzienny wygląd nie wzbudził zbytniego zainteresowania. Noszenie soczewek plano jest całkowicie bezpieczne dla oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj