Karboksyterapia to zabieg, który można stosować na różne dolegliwości, częściowo wynikających ze słabego krążenia. Pomoże więc w przypadku cellulitu, cieni pod oczami i rozstępów. To prosty zabieg polegający na wstrzyknięciu dwutlenku węgla w określone miejsce. Stymuluje przepływ krwi, poprawiając wygląd i elastyczność skóry.
Jak często stosować zabieg?
Zabiegi pielęgnacyjne należy powtarzać co 4-6 tygodni. Można je stosować na wszystkie rodzaje skóry bez znacznego bólu i okresu regeneracji. Karboksyterapię można łączyć z innymi zabiegami. W przypadku rozstępów warto ją połączyć z DERMAPEN (mikroigłowanie). Jeżeli chcesz wyszczuplić sylwetkę, dodatkowo wybierz iniekcje rozpuszczające tłuszcz. W ten sposób pozbędziesz się niechcianych centymetrów.
A może masz problem z wypadaniem włosów? W takiej sytuacji warto połączyć karboksyterapię z mezoterapią i peptydami stymulującymi wzrost włosów.
Czytaj także: Utrata włosów – 2 rodzaje łysienia, które nie są nieuleczalne
Karboksyterapia kiedy efekty?
Efekty widoczne po serii zabiegów pojawiają się po 4-8 tygodniach. Jak długo się utrzymują? Odpowiedź na to pytania uzależniona jest od Twojego stylu życia. Jeśli zdecydujesz się na zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną, powinnaś przez lata doświadczać korzyści płynących z tej terapii. Jeżeli jednak nie zrezygnujesz z niezdrowego stylu życia, musisz się liczyć z tym, że cellulit może powrócić po 5-6 miesiącach. Warto wtedy umówić się na 3-6 zabiegów, by ponownie go usunąć.
Karboksyterapia- czy działa?
Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie obrzęki i siniaki, które jednak szybko znikną. Karboksyterapia jest minimalnie inwazyjna. Zazwyczaj składa się z 7-10 zabiegów, w zależności od niedoskonałości, której chcesz się pozbyć.
Wstrzyknięcie dwutlenku węgla pod skórę w niewielkich ilościach pomaga rozbić złogi tłuszczowe i stymulować produkcję kolagenu. Możesz odczuwać niewielki dyskomfort. Jeśli chcesz, poproś o krem znieczulający. Karboksyterapią można stosować na różne partie ciała: szyję, twarz, ramiona, powieki, nogi, pośladki i brzuch.
Zabieg na twarz rozjaśnia i ujędrnia okolice oczu. Ponadto napina luźną skórę, stymuluje długotrwałą produkcję kolagenu. Może też zmniejszyć podwójny podbródek przez rozpuszczenie tłuszczu.
Jak postępować po zabiegu?
Nie masuj leczonego obszaru. Zrezygnuj też z forsownych ćwiczeń przez 24 godziny. Unikaj ekspozycji słonecznej, solarium i sauny przez 72 godziny. Ogranicz alkohol i sól, by uchronić się przed nadmiernym obrzękiem. Jeżeli pojawił się obrzęk, możesz nakładać zimny kompres co godzinę na 15 minut. Po karboksyterapii spróbuj również spać na plecach. Jeśli chcesz złagodzić siniaki i obrzęki, stosuj arnikę, zacznij co najmniej co 2 dni przed zabiegiem.
Kiedy warto umówić się na karboksyterapię?
Karboksyterapia jest dobrym rozwiązaniem, gdy wraz z wiekiem elastyczność skóry maleje i staje się bardziej podatna na grawitację. Jednym z najwcześniejszych objawów starzenia się twarzy są kurze łapki. Zazwyczaj pojawiają się koło 30 roku życia. Po 40-dziestce możesz mieć problem z podwójnym podbródkiem i obwisłymi policzkami, a po 50 roku życia z workami pod oczami. Warto wtedy umówić się do doświadczonego kosmetologa lub specjalisty medycyny estetycznej.
Zobacz również: Sonofereza – wskazania i opis zabiegu