chiński kalendarz płuci
fot.elements.envato.com

Współcześnie większość przyszłych rodziców nie koncentruje się na płci swojego przyszłego dziecka, niemniej dla niektórych jest to wciąż istotna rzecz, aby znać płeć dziecka. W poszukiwaniu sposobów na poczęcie syna lub córki, można natknąć się na chiński kalendarz płci, który cieszy się dużym zainteresowaniem i rzekomo daje dobre rezultaty. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu starożytnemu narzędziu i jego rzeczywistej skuteczności.

Początki chińskiego kalendarza płci

Mówi się, że chiński kalendarz płci został opracowany ponad 700 lat temu i stosunkowo niedawno został przypadkowo odkryty w jednym z grobowców. Obecnie można go zobaczyć na wystawie w muzeum w Pekinie. Przez wiele lat, na podstawie tego kalendarza, obliczano szanse na poczęcie potomka danej płci.

Narzędzie to jest swego rodzaju kalkulatorem, arkusz obliczeniowy, który wskazuje, w których miesiącach istnieje większa szansa na poczęcie dziewczynki, a w których chłopca. Przy tworzeniu prognoz uwzględniany jest wiek matki.

Zobacz także: Życzenia okolicznościowe >>

Kalendarz księżycowy a chiński kalendarz płci

Kluczowym elementem kalendarza płci jest kalendarz księżycowy. Opracowując metodę obliczania szans na poczęcie potomka określonej płci, Chińczycy uwzględnili fazy księżyca. Według kalendarza księżycowego, miesiące mają po 28 dni, co należy wziąć pod uwagę przy obliczaniu prawdopodobieństwa płci dziecka. Ostatnie dni miesiąca (29, 30 i ewentualnie 31) są już zaliczane do następnego miesiąca w chińskiej tabeli.

Czy kalendarz płodności jest skuteczny?

Opinie na ten temat są mocno podzielone. Chińskie szacunki wskazują, że kalendarz płci dziecka ma skuteczność aż 90%, jednak trudno uwierzyć w tak wysoką wartość. Płeć dziecka jest determinowana jedynie przez czynniki biologiczne, a miesiąc poczęcia nie ma wpływu na płci dziecka.

Jednak korzystanie z chińskiego kalendarza może być zabawną formą rozrywki i nie ma przeciwwskazań, aby go wypróbować. Warto jednak pamiętać, że nie ma naukowego potwierdzenia skuteczności tego narzędzia i nie należy traktować jego wyników jako nieomylnej prognozy.

Podsumowanie

Podsumowując, chiński kalendarz płci dziecka ma swoje korzenie w starożytnych tradycjach Chin i opiera się na kalendarzu księżycowym. Choć jest to ciekawostka historyczna i może dostarczyć zabawy dla przyszłych rodziców, warto podchodzić do jego wyników z przymrużeniem oka.

Nie ma naukowych dowodów potwierdzających skuteczność tego kalendarza płci, a płeć dziecka zależy głównie od czynników genetycznych. Próby wpłynięcia na płeć dziecka za pomocą chińskiego kalendarza mogą być interesującym eksperymentem, ale nie powinny być traktowane jako gwarancja sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj