Sprawdź, jak zadbać o siebie o tej porze roku nie dać się zimowej depresji.

Dni są coraz krótsze, jest coraz chłodniej, wracasz do domu i jedyne na co masz ochotę to ciepły koc i łóżko? Spokojnie, to nie są objawy żadnej choroby, po prostu tak reaguje nasz organizm na brak słońca i niższe temperatury.

Żeby poczuć się lepiej i poczuć przypływ energii wcale nie musimy wyjeżdżać na drugi koniec świata! Wystarczy kilka drobnych zmian w naszym trybie życia, by poczuć się lepiej, mimo niesprzyjającej aury. Uwaga – zmiany wcale nie oznaczają wielkiej rewolucji! Poznaj 5 sposobów jak nie dać się zimowej chandrze. Małe kroki – wielka zmiana!

Po pierwsze dbaj o to, co ląduje na Twoim talerzu. Co jeść? Mimo zimowej pory, ciągle możemy korzystać z warzyw o owoców – wybieraj te lokalne i sezonowe – dynie, kolorowe papryki, gruszki czy jabłka. Staraj się jeść jak najwięcej dań na ciepło – przekonaj się do ciepłej kaszy na śniadanie, do zup czy jednogarnkowych, rozgrzewających potraw. Jeżeli nie masz ochoty pić dużo wody, zastąp je ziołowymi herbatami, gorącą wodą z imbirem i cytryną, czy naturalnym kakao.  Nie licz kalorii, po prostu zdrowo się odżywaj!

Po drugie… wyzwól endorfiny! One poprawiają humor dużo lepiej niż tabliczka czekolady! Każda aktywność fizyczna jest wskazana, nawet jeśli miałby to być krótki spacer czy poranna gimnastyka przez 10 – 15 minut. Wcale nie musisz biegać maratonów, bo poczuć przypływu energii! Możesz być pewna, że Twój organizm szybko Ci podziękuje.

Po trzecie… spójrz przychylnym okiem na witaminy i suplementy diety. Sięgnij, po witaminę D, która w jesienno-zimowym okresie stanowi substytut słońca. Aby uniknąć przeziębień, stosuj zwiększone dawki witaminy C, która chroni naszą odporność. Zima to także dobry moment, żeby zadbać o serce. Ten największy mięsień naszego organizmu , o którym często zapominamy. Postaw na zestaw minerałów i witamin oraz naturalne wyciągi roślinne, które łatwo się przyswajają. Biovital zawiera żelazo, wyciąg z głogu oraz witaminy, które łatwo się wchłaniają i dotleniają komórki całego organizmu. Pamiętaj, że silne serce = silny organizm!

Po czwarte staraj się spotykać z rodziną i znajomymi! Hibernacja może i jest rozwiązaniem, ale dla… niedźwiedzi! Nie ma lepszego polepszacza nastroju niż wspólne gotowanie, oglądanie filmów, a czasem nawet zwyczajne plotki. Zamykanie się
w czterech ścianach na pewno nie pomoże poczuć się lepiej!

I ostatnia rzecz… porozpieszczaj się trochę! Nadrób książkowe zaległości, obejrzyj dobry film, napisz maila do dawnej koleżanki. Zrób sobie 10 – 15 minut dla siebie – na gorącą kąpiel. Na pogodę za oknem niestety nie mamy żadnego wpływu, ale to od nas zależy, jak do niej podejdziemy. Pamiętaj, szkoda zdrowia i czasu na zimową chandrę!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę biovitalni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj