Od początku swojej historii chirurgia plastyczna budziła wiele emocji, a z początkowego kontrowersyjnego tematu przekształciła się potężną branżę praktykowaną niemal na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza z pewnością celebrytom i nic nie zanosi się, aby przestała być szeroko dostępna. Jednak czy aby na pewno jest ona dziś postrzegana w sposób pozytywny?

Proces rozwijania się chirurgii plastycznej na przestrzeni lat ma silne związki z okresami wojennymi i związanym z nimi modernizowaniem medycyny. W trakcie batalii najważniejsze było, aby rannym żołnierzom udało się stworzyć bezpieczne warunki do rekonwalescencji i ewentualnych operacji na ciele. Wcześniej chirurdzy postrzegali operacje plastyczne jedynie w kwestii  ratowania życia wojakom i pomagania im w powrocie do normalnej rzeczywistości.

Następnie zauważono, że za pomocą tego rodzaju zabiegów można w nieznacznym, ale jednak stopniu skorygować wady ciała. Już wtedy uważano to za w pewien sposób temat tabu i dla niektórych jest nim do dzisiaj. Przy tym często były one wyłącznie domeną ludzi zamożnych z powodu wysokich cen, które skutecznie odstraszały uboższe jednostki. Współcześnie sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ coraz większa ilość osób może sobie na niego pozwolić. Co więcej, nawet część osób protestujących za kwestią modyfikacji ludzkiego ciała zmieniło zdanie z racji marginalnej (w porównaniu do „medycyny estetycznej” sprzed kilkudziesięciu lat) ingerencji w ciało.

Jest to związane z jednym z najistotniejszych argumentów przeciwników tego rodzaju działań, dotyczącego kwestii niebezpieczeństw związanych ze zdecydowaniem się na konkretny chirurgiczny zabieg. Truizmem jest to, że operacja kojarzy się również z cięciami, stanem narkozy, czy ewentualnością groźnych powikłań. Można też usłyszeć opinie, że taka operacja, zamiast upiększać, oszpecała na całe życie. Jednakże działo się to przeważnie z powodu skorzystania z usług lekarza o wątpliwej renomie lub samych pacjentów i niedostosowywania się do zaleceń chirurga. Dlatego niezbędne są wizyty jedynie w sprawdzonych klinikach, posiadający wysokiej jakości sprzęt, sterylne pomieszczenia i (opcjonalnie) odpowiednie certyfikaty i wyróżnienia. Dzięki temu możemy być pewni, że zamiast rozczarowania czeka nas radość z ujrzenia efektów pomyślnie wykonanego zabiegu.

Szukasz profesjonalnego i doświadczonego chirurga plastycznego. Koniecznie odwiedź https://www.christofferingves.pl/

Czytaj więcej: Medycyna estetyczne – mity i legendy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj