Krem przeciwzmarszczkowy
fot. elements.envato.com

Kremy przeciwzmarszczkowe przedstawiane są często jako remedium na starzenie się skóry. Mają w magiczny sposób niwelować zmarszczki, redukować niekorzystne zmiany skórne czy poprawiać koloryt cery. Nierzadko tego typu preparatom przypisywane są wręcz nieziemskie cechy, które niewiele mają prawdziwego z rzeczywistością. Jak jest jednak naprawdę? Czy preparaty na zmarszczki potrafią w mgnieniu oka przywrócić młodzieńczy blask skóry, a może jest to tylko marketingowa mrzonka?

Działanie kremów na zmarszczki. Są skuteczne czy nie?

To, że krem przeciwzmarszczkowy jest w stanie natychmiastowo i na stałe odmłodzić skórę, możemy włożyć między bajki. Preparaty kosmetyczne nie są w stanie zmodyfikować struktury skóry na tyle, by skutecznie zniwelować głębokie bruzdy czy przyczynić się do permanentnego odmłodzenia zmęczonej cery. Nie działają one zatem na zasadach „czarodziejskiej różdżki”. Nie oznacza to jednak, że są nieskuteczne – wręcz przeciwnie. Odpowiednio zbilansowane kosmetyki anti-aging są w stanie wygładzić cerę, odświeżyć ją i zredukować liczbę niewielkich zmarszczek. Efekty mogą być zauważalne niemalże natychmiast, tuż po nałożeniu kremu. Z czasem jednak zabieg należy powtórzyć, a zrezygnowanie ze stosowania kosmetyku będzie wiązało się niejako z powrotem do początkowego stanu skóry. Ważne jest zatem: odpowiednie dobranie preparatu na zmarszczki, jego regularne stosowanie i cierpliwe czekanie na efekty. Warto także trafić „z odpowiednim momentem” w kontekście ich użytkowania. Co to znaczy?

Kiedy zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Nakładanie preparatu w wieku młodzieńczym czy jeszcze przed pojawieniem się pierwszych oznak starzenia nie ma sensu. Dobre kremy posiadają formułę opartą na bio-peptydach i kolagenie, więc w przypadku jędrnej, dziecięcej cery ich efekty stosowania nie będą widoczne. Nie da się określić także ścisłych ram wiekowych, w których można powiedzieć: „tak, to już czas na dodatkową pielęgnację”. Dobrą wskazówką, jeśli sami nie jesteśmy w stanie do końca określić, czy nasza cera potrzebuje wsparcia, jest zasugerowanie się informacją producenta preparatu. Produkty anti-aging posiadają adnotację dotyczącą sugerowanego wieku użytkownika. Stąd też możemy zobaczyć produkty przeznaczone dla kobiet w wieku 30., 35. czy 40. lat. Głównym wyznacznikiem powinno być jednak to, czy na naszej skórze widzimy już pierwsze zmarszczki, przebarwienia czy inne oznaki starzenia. Jeśli tak, to nie stoi nic na przeszkodzie, aby 26-letnia kobieta zaczęła użytkować kremy przeznaczone dla kobiet 30+.

Co powinno znajdować się w składzie kosmetyku przeciwstarzeniowego?

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe powinny być wygodne i łatwe w aplikacji. Z tego też powodu najpopularniejszą ich formą jest łatwo wchłanialny krem, którego forma jest pożyteczna dla skóry. Najistotniejszym elementem produktu jest skład. Dobry krem powinien posiadać szereg dobroczynnych składników aktywnych, wykazujących działanie napinające, odżywcze i nawilżające. Kolagen zawarty w kremie przyczynia się do zahamowania procesu powstawania zmarszczek. To także składnik, który ma niebagatelne znaczenie w kontekście utrzymywania poprawnej jędrności i elastyczności tkanki. Coraz częściej w kremach wykorzystuje się także biopeptydy, uzupełnione o kwas askorbinowy. Przyczyniają się one do skuteczniejszego procesu odnowy komórek, stymulują tkankę do wzmożonej produkcji kolagenu i normują koloryt cery. Jednym z przykładów produktu na zmarszczki, spełniających te założenia, jest Vichy Liftactiv Collagen Specialist. Można go nabyć pod poniższym linkiem: https://www.apo-discounter.pl/vichy-liftactiv-collagen-specialist-krem-50ml-pzn-14060537.

Jak stosować krem, aby zmaksymalizować jego skuteczność?

Istotna jest codzienna rutyna, czyli podejście systemowe do redukcji zmarszczek. Nie powinno się robić przerw związanych ze stosowaniem kremu. Tylko wtedy, gdy jest nakładany systematycznie, przyczynia się do widocznej poprawy jakości cery. Skuteczny krem przeciwzmarszczkowy należy nakładać dwa razy dziennie, tj. rano i wieczorem. Skóra powinna być odtłuszczona, umyta i sucha. Krem aplikujemy, nakładając niewielką ilość preparatu na skórę twarzy, szyi i dekolt. Preparat wmasowujemy lekkimi ruchami, tak by pozostawić niewielki filtr na skórze. Nie należy wklepywać kremu zbyt mocno oraz niedokładnie – na powierzchni skóry powinien być on rozprowadzony równomiernie. Zachowując te zasady, możemy być pewni, że kosmetyk zadziała prawidłowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj