wypadanie włosów
fot. elements.envato.com

Problemy z wypadaniem włosów dotykają mężczyzn na całym świecie. Winne są męskie hormony. W tym legendarny testosteron. Jeżeli łysiejesz, warto wybrać się do specjalisty, który precyzyjnie określi przyczyny takiego stanu rzeczy oraz zaproponuje leczenie. Współczesna medycyna i przemysł farmaceutyczny zrobiły bardzo duże postępy w tej sprawie. Poniżej prezentujemy dwa preparaty, które z powodzeniem stosowane są w przypadku łysienia androgynowego.

Przyczyny wypadanie włosów na tle androgenowym

Z badań wynika, że za wypadanie włosów u mężczyzn odpowiada dihydrosteron w skrócie DHT. Powoduje on kurczenie się mieszków włosowych, w wyniku czego włosy stają się osłabione, a w konsekwencji wypadają.

Zobacz także: Wymagania do kursu KPP: kto może zostać ratownikiem?

DHT powstaje w wyniku przekształcenia się testosteronu. Przeciwdziałanie wypadaniu włosów u mężczyzn polega więc z jednej strony na zmniejszeniu poziomu DHT a z drugiej strony na rozszerzaniu naczyń krwionośnych zaopatrujących mieszki włosowe w niezbędne substancje.

Leczenie i profilaktyka łysienia u mężczyzn

Poprawę stanu owłosienia osiąga się dzięki substancjom hamującym przekształcanie się testosteronu do postaci dihystosteronu. Bądź poprzez rozszerzanie zwężonych w wyniku działania DHT naczyń krwionośnych.

Warto tutaj zwrócić uwagę na preparat minoxidil. Jego działanie polega na rozszerzaniu skurczonych naczyń krwionośnych skóry głowy. A tym samym odżywieniu mieszków włosowych. Substancja ta znajduje zastosowanie zarówno w leczeniu jak i profilaktyce łysienia. Efektywny minoxidil jest dostępny w formie płynu do smarowania w dwóch stężeniach 2% i 5%. Działanie minoxidilu zostało odkryte przypadkiem. Okazało się bowiem, że zawierający go lek na nadciśnienie dodatkowo wspomaga wzrost i regenerację włosów.

Alternatywną ciekawą propozycją jest zawierający ekstrakt z owoców palmy sabałowej – znany jako Saw Palmetto. Jego działanie opiera się na hamowaniu przemiany testosteronu do postaci DHT. Saw Palmetto jest dostępny w wygodnej formie tabletek bądź jako składnik szamponów lub odzywek do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj