Zimą nasze dłonie jeszcze bardziej niż zwykle są narażone na czynniki, które je niszczą. Konieczna jest ich właściwa pielęgnacja dłoni zimą.

Skóra dłoni wymaga intensywnej pielęgnacji przez cały rok. Jest bardzo wrażliwa i sucha, ponieważ pokryta jest cienkim płaszczykiem lipidowym i nie ma żadnej osłonki w postaci gruczołów łojowych. Nasze dłonie w związku z tym nie lubią nadmiernego moczenia w wodzie, detergentów, zbyt duże ekspozycji na promienie słoneczne, a nade wszystko niskich temperatur, wiatru i wysuszającego centralnego ogrzewania.

Pielęgnacja dłoni zimą – chroń dłonie zimą

Pielęgnacja to jedno, ale nawet najbardziej przemyślana i regularna na nic się zda, jeśli na mrozy będziemy wychodzić bez odpowiedniego ubrania. Rękawiczki to Twój najlepszy zimowy przyjaciel, nie zaszkodzi Ci nosić ich już przy nie tak znowu wielkich mrozach, ale gdy tylko zacznie bardziej wiać, bo przesuszenie może wystąpić niemal natychmiast. Rękawiczki przydadzą Ci się również w domu. Chodzi o te jednorazowe, które koniecznie trzeba stosować przy takich codziennych czynnościach, jak zmywanie czy pranie ręczne. Jest jeszcze jedna ważna zasada, o której należy pamiętać zimą – nawet jeśli bardzo Cię korci, to po powrocie do domu nie wkładaj rąk do gorącej wody, żeby je umyć. Zacznij od chłodnej wody i stopniowo dodawać ciepłej. Nie narażaj delikatnej skóry na gwałtowne zmiany temperatur!

Pielęgnuj dłonie zimą

Pielęgnacja dłoni powinna zawierać kilka istotnych elementów. Skórę należy peelingować kilka (2-3) razy w tygodniu. To pomoże pozbyć się martwego naskórka z dłoni i da jej pierwszą fazę nawilżenia. Drugi składnik odpowiedniej zimowej pielęgnacji to smarowanie dłoni kremem, najlepiej o właściwościach nawilżających i regenerujących. Krem można nakładać za każdym razem, gdy zmoczymy dłonie, po każdym powrocie z dworu i za każdym razem, gdy poczujemy, że nasze dłonie robią się suche. W przypadku, gdy Twoje dłonie są bardzo suche i samo kremowanie ich nie wystarcza, dobrze stosować specjalne maseczki, które można kupić np. w formie rękawiczek wypełnionych substancjami nawilżającymi. Można też przygotować sobie małe zabiegi regeneracyjne w domu, np. nacierając dłonie parafiną lub fundując im kąpiel w oliwie. Pomocą w wypadku, gdy nasze dłonie aż bolą z przesuszenia może być też maść z witaminą A, którą można kupić w aptece i zastosować jak krem.

Czytaj także: Pielęgnacja dłoni zimą – sposoby na suche i zimne dłonie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj