Zrzucenie dużej części masy ciała nie należy do łatwych rzeczy. Każdy chciałby pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów, jednak droga, jaką należy przejść by osiągnąć ten cel potrafi być na tyle trudna, że większość osób poddaje się już na samym początku. Jak schudnąć 10 kg? Przeczytaj nasze wskazówki.

Niezależnie od wyjściowej wagi, schudnięcie 10 kilogramów potrafi być nie lada wyzwaniem dla każdego, kto chce pozbyć się dodatkowych kilogramów. Taka liczba, nie ważne czy dotyczy osoby bardzo otyłej czy też szczupłej, zawsze będzie wymagała wytrwałości oraz poniesienia kilku poświęceń, w celu osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, ułatwiających poradzenie sobie z procesem odchudzania.

Jak chcesz schudnąć 10 kg, wytrwałość jest kluczowa

Odchudzanie, szczególnie, jeśli chcemy schudnąć aż 10 kg, będzie wymagało od nas poniesienia kilku wyrzeczeń. Nie tylko zmienić się musi nasz sposób odżywiania, ale i sama aktywność fizyczna powinna ulec zwiększeniu. Tak często drastyczne zmiany mogą zmusić nas do przewartościowania tego, jak funkcjonujemy. Proces odchudzania będzie zapewne trwał kilka miesięcy, wymagając od nas przede wszystkim konsekwencji w dążeniu do celu. Zmiana naszego dotychczasowego trybu życia to nie przelewki, musimy więc przede wszystkim popracować nad naszą silną wolą oraz wytrwałością w osiąganiu długoterminowych celów.

Zobacz także: Jak schudnąć 5 kg? Sprawdzony sposób

Zmiana trybu życia

Najłatwiej jest rozpocząć przygodę z odchudzaniem od robienia tego. By zminimalizować ryzyko popełnienia błędu warto skorzystać z pomocy specjalisty. Jest wysoce prawdopodobne, że nasz dotychczasowy tryb życia w dużej mierze odpowiada za dodatkowe kilogramy, których dzisiaj chcemy się pozbyć. Może więc być koniecznym wyzbycie się złych nawyków żywieniowych oraz dokonania zmian w poziomie naszej aktywności fizycznej. W obu przypadkach warto sięgnąć zdania osób pomagających innym w tym zakresie, gdyż to ograniczy liczbę porażek, które musielibyśmy ponieść, robiąc wszystko na własną rękę.

Co dalej?

Gdy już się upewnimy, że jesteśmy mentalnie gotowi do podjęcia się wyzwania zrzucenia 10 kilogramów, nie pozostaje nam nic innego jak tylko zacząć działać. Zacznijmy od spotkania z ekspertem zajmującym się dietetyka i układaniem programów żywieniowych nastawionych na osiągnięcie konkretnego celu, w danym przedziale czasowym. Wiedza na temat zdrowego odżywiania będzie kluczową przy stworzeniu diety, która z jednej strony będzie nam pasowała, z drugiej zaś pomoże nam osiągnąć założony cel. Dodatkowo powinniśmy skierować swoją uwagę w stronę podjęcia się dodatkowej aktywności fizycznej. Może to być jakaś dyscyplina sportowa lub po prostu chodzenie na siłownię. Ważne jest by wybrana aktywność sprawiała nam przyjemność, gdyż będziemy musieli ją wykonywać regularnie. Tu również warto sięgnąć porady na przykład trenera personalnego, który pomoże nam nie tylko wybrać odpowiedni sposób spalania kalorii, ale również ułatwi stworzenie całego planu treningowego.

Mając takie przygotowanie nie pozostaje nam nic innego jak tylko zacząć działać. Schudnąć 10 kg nie jest łatwo i warto być dobrze przygotowanym na podjęcie tak dużego wysiłku.

Czytaj więcej: Jak schudnąć? Sprawdzone sposoby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj