Kaszel to nie tyle przykra, co irytująca dolegliwość, o ile nie ma poważniejszego podłoża. Aby leczenie kaszlu przebiegało szybciej, możemy wykorzystać wiele różnych sposobów i produktów. Które z nich są najlepszą opcją do wyboru?

1. Różne rodzaje kaszlu, różne metody działania
2. Suplementy wspomagające walkę z kaszlem
3. Naturalne produkty wspomagające walkę z kaszlem

Różne rodzaje kaszlu, różne metody leczenia kaszlu

Chociaż większość z nas jest świadoma tego, że kaszel występuje zarówno w postaci suchej, jak i mokrej, same przyczyny jego powstawania mogą być różnorodne. Najprostszym i najczęściej spotykanym powodem jest oczywiście przeziębienie, jednak z zalegającą wydzieliną w płucach możemy się zmagać również w sezonie alergicznym lub w wyniku innej, poważniejszej choroby, jak zespół przewlekłego kaszlu, kaszel powysiłkowy czy nawet wynikający z problemów z tarczycą na tle immunologicznym. Jeżeli więc mamy podejrzenie, że nasze kasłanie nie jest wywołane nieprzyjemną pogodą za oknem, ale za to dość regularnie się powtarza i towarzyszą mu inne, dodatkowe objawy, zdecydowanie warto jest wybrać się do lekarza – w zależności od rodzaju i pochodzenia kaszlu będziemy musieli zastosować inny sposób na leczenie kaszlu i pozbycie się go.

Zobacz także: Kaszel krtaniowy – jak go rozpoznać?

Suplementy wspomagające walkę z kaszlem

W sytuacji, gdy ten nieprzyjemny stan wywołany jest zwykłym przeziębieniem, możemy wspomagać nasz organizm na różne sposoby, aby szybciej pozbyć się problemu. Jednym ze skuteczniejszych sposobów, szczególnie w połączeniu z naturalnymi sposobami wsparcia organizmu, jest zastosowanie ogólnodostępnych leków bez recepty lub suplementów mających za zadanie wspierać proces leczenia kaszlu, jak Flegamina czy Supremin. Środki te, występujące w formie płynnej, mają za zadanie ułatwić nam odkrztuszenie zalegającej w płucach wydzieliny, co pozwala szybciej się jej pozbyć. Więcej na temat mechanizmu działania obu produktów znajdziesz na stronie conakaszel.

Naturalne produkty wspomagające walkę z kaszlem

Jeżeli nie chcemy korzystać z dobrodziejstw apteki lub planujemy pomóc im zadziałać jeszcze skuteczniej, ostatnią opcją do wyboru jest wykorzystanie produktów pochodzenia naturalnego, które mają wpływ na nasze zdrowie i wspomagają leczenie kaszlu. Jedną z takich substancji jest miód, który niezależnie od pochodzenia jest bogaty w wiele różnych mikroelementów, które pomagają nam sprawniej dojść do siebie. Ważne jednak jest, aby miód spożywać na surowo, a nie dodawać go do herbaty, ponieważ w wysokiej temperaturze straci swoje właściwości. Możemy go za to dodać razem z tymiankiem do wody i wykorzystać w formie inhalacji, co pozwoli na sprawniejsze oczyszczenie dróg oddechowych.

Czytaj także: 13 domowych sposobów na kaszel u dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj