fot. whitepress.org

Laseroterapia to zbiorcze określenie na zróżnicowane zabiegi z użyciem lasera. Stosuje się je w medycynie estetycznej, ale także leczeniu zróżnicowanych chorób. W okresie zimowym zastosowanie lasera jest szczególnie wygodne — niewielka ekspozycja na światło zapobiega powikłaniom. Dowiedz się, jakie zabiegi estetyczne możesz wykonać w tym okresie.

Jak działa laseroterapia?

Lasery dzielimy pod kątem ich mocy. Lasery niskoenergetyczne stosuje się w fizjoterapii — pomagają w takich problemach jak choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych, reumatyzm czy przykurcze mięśni.

Lasery średnioenergetyczne wykorzystuje się w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych. Z kolei lasery wysokoenergetyczne mają zastosowanie w chirurgii i zróżnicowanych zabiegach, jakie ma do zaoferowania medycyna estetyczna.

Lasery emitują skupioną, jednobarwną wiązkę światła. Wykorzystuje się przesuwanie głowicy po ciele lub metodę bezkontaktową, w tym naświetlanie punktowe. W fizjoterapii laser działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

W zabiegach estetycznych z wykorzystaniem laserów wysokoenergetycznych uzyskuje się szereg efektów – anti-aging, w walce z rumieniem, w niwelowaniu blizn i rozstępów. Laseroterapia umożliwia także usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego.

Laseroterapia ma przeciwwskazania: ciążę, karmienie piersią, choroby nowotworowe, epilepsję, stosowanie leków światłouczulających i inne.

Zalecenia pozabiegowe to przede wszystkim unikanie ostrego słońca i stosowanie kremu z wysokim filtrem (SPF 50). W okresie zimowym łatwiej jest się uchronić przed światłem słonecznym. Z tego powodu to jesienią i zimą lasery są najbardziej zalecane — choć latem także można je stosować, o ile przestrzega się zaleceń.

Laser anti-aging

Zabiegi z pomocą promieniowania laserowego wykorzystują zróżnicowane działanie — ablacyjne, nieablacyjne, subablacyjne i inne. Światło lasera powoduje kontrolowane mikro uszkodzenia skóry. Takie działanie powoduje konkretną reakcję zdrowych tkanek skóry: zwiększenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

W efekcie następuje szereg działań, których efekty intensyfikują z czasem. Poprawia się napięcie i gęstość skóry, która staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. To z kolei powoduje spłycenie zmarszczek — przede wszystkim mimicznych.

Laseroterapia pozwala uporać się z przebarwieniami różnego pochodzenia: potrądzikowymi, posłonecznymi, pozapalnymi. Skóra nabiera jednolitego kolorytu i blasku. Z tego powodu laseroterapie są wskazane przy wiotkiej, przesuszonej cerze.

Usuwanie tatuaży z wykorzystaniem lasera

Niechciane tatuaże czy nieudany makijaż permanentny można usuwać dzięki nowoczesnym urządzeniom laserowym. Odpowiadają za to technologie pikosekundowe — ultrakrótkie impulsy docierające do drobinek tuszu. Pigment pochłania światło, na skutek czego zostaje rozbity w drobny pył. Z jego usunięciem doskonale poradzi sobie układ odpornościowy organizmu.

W ten sposób można usuwać różnorodne tatuaże — także duże i kolorowe, które dla starszych technologii były bardzo problematyczne. Lasery pikosekundowe skutecznie usuwają również zmiany barwnikowe — plamy pigmentacyjne czy przebarwienia. Ich działanie jest jednak wszechstronne — ujędrniają i wygładzają skórę.

Leczenie rumienia, rozszerzonych naczynek i zmian naczyniowych

Laseroterapia jest skuteczna także przy zróżnicowanych zmianach naczyniowych, w tym naczyniakach, rozszerzonych naczynkach, żylakach, brodawkach, rumieniu i innych defektach i schorzeniach tego typu.

Laser naczyniowy wykorzystuje dwie długości fali: 532 nm oraz 1064 nm. Pierwsza jest stosowana przy zmianach powierzchownych, druga — przy zmianach głębokich i ciemnych. Trzy rączki zabiegowe pozwala spersonalizować zabieg i dostosować do potrzeb pacjenta.

Promieniowanie laserowe dociera do naczynia krwionośnego. Pochłonięte światło obkurcza i zamyka uszkodzone naczynie. Zmiany w pierwszych dniach ciemnieją, po czym zostają zniwelowane w ciągu 3 do 5 dni. To skuteczna metoda leczenia zróżnicowanych chorób, w tym trądziku różowatego.

The Clinic — laseroterapia dla wymagających pacjentów

W okresie zimowym warto sięgnąć po zróżnicowane zabiegi medycyny estetycznej. Pamiętajmy przy tym o bezpieczeństwie i skuteczności wdrażanych procedur. The Clinic to odpowiedź na potrzeby wymagających pacjentów. Wszystkie zabiegi laserowe wykonywane są przez lekarzy różnych specjalizacji po dodatkowych szkoleniach i z certyfikacjami. Dodatkowo efektowne wnętrza w Browarach Warszawskich ograniczają ewentualny stres przed wizytą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj