Chcesz zachwycić wszystkich wokoło swoimi pięknymi lokami, ale nie wiesz jak je zrobić? Nie przejmuj się. Jest na to bardzo dużo sposobów i na pewno znajdziesz odpowiadający twoim potrzebom. Jak kręcić włosy? Poznaj sprawdzone sposoby!

Przed kręceniem włosów

Pamiętaj o zabezpieczeniu włosów i odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli wybrałaś metodę kręcenia włosów za pomocą lokówki lub prostownicy, koniecznie nałóż na włosy preparat termoochronny. Wtedy wysoka temperatura nie będzie dla nich tak destrukcyjna. Możesz też użyć preparatów, które pomogą przy skręcie loków, np.  pianki do włosów lub specjalnych kremów i preparatów w sprayu.

Jak kręcić włosy lokówką

Po umyciu włosów dobrze je wysusz. Użyj też preparatu o działaniu termoochronnym, aby zabezpieczyć włosy. Gdy twoje włosy są już suche podziel je na 3 lub 4 części i pospinaj klipsami. Bierz po kolei pasma, dziel je na jeszcze mniejsze i nawijaj je na lokówkę. Zwróć uwagę, abyś nawijała włosy w odpowiednią stronę. Gotowy loczek zawiń na palec i przypnij wsuwką do momentu, aż wystygnie. Gdy pokręcisz w ten sposób włosy spryskaj je obficie lakierem (możesz to robić też z każdym pasmem osobno, aby przedłużyć efekt).

Ta metoda jest bardzo skuteczna i loki utrzymują się długo po wykonaniu fryzury. Grubość loków warunkuje grubość lokówki.

Metoda: prostownicą zrobisz loki

Za pomocą prostownicy stworzysz delikatne i naturalnie wyglądające loki. W tym celu twoja prostownica powinna mieć wąskie płytki. Kolejne, wydzielone suche pasma włosów przeciągaj od góry ku dołowi, odpowiednio skręcając prostownicę. Tym sposobem możesz też podkręcić same końcówki lub je tylko podwinąć. Całość utrwal lakierem.

Metoda: papiloty lub wałki

Umyj włosy i wetrzyj w nie piankę. Następnie podczas suszenia pozostaw je jeszcze lekko wilgotne (prawie suche). Kolejne pasma nakręcaj na papiloty lub wałki, zaczynając od końcówek pasma. Zacznij od góry głowy. Pozostaw je najlepiej na noc (w przypadku wałków wystarczy godzina). Loki uzyskane ta metodą będą miały różny skręt. Cienkie papiloty zapewnią ci fryzurę z drobnymi, dobrze skręconymi loczkami a wałki przyczynią się do delikatnego skrętu i podniesienia włosów od nasady.

Metoda: termoloki

Ta metoda jest bardzo podobna do opisanej, powyżej, czyli wałków. Termoloki przed nawijaniem na nie pasm włosów należy nagrzać. Zaletą tej metody jest krótki okres trzymania na głowie termoloków. Wałki z nawiniętymi włosami muszą tylko wystygnąć. Zajmuje to około 20 minut. Następnie zdejmij walki i ułóż fryzurę.

Metoda: trwała ondulacja

Osobiście nie polecam tej metody. Jest to proces chemiczny zmieniający strukturę włosa, który ma sprawić, że możemy cieszyć się pięknymi lokami na co dzień. I to jest chyba jedyna zaleta trwałej ondulacji. Oprócz tego źle przeprowadzona potrafi zrobić więcej krzywdy, niż pożytku. Włosy po niej są wysuszone i bardziej podatne na złamania.

Zobacz także: Sprawdzone sposoby na rozdwojone końcówki włosów

Jak pielęgnować włosy po kręceniu?

Na pewno nie używaj szczotki ani grzebienia do rozczesywania. Rób to delikatnie palcami. Na końcówki loków możesz wetrzeć kroplę jedwabiu, aby się nie puszyły. Jeżeli często kręcisz włosy przy pomocy wysokiej temperatury pamiętaj o ich nawilżaniu. Stosuj odżywki i maski nawilżające.

Czytaj również: Suchy szampon w bibułkach – jak go używać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj