Materiał zewnętrzny
Ciąża i przyjście na świat dziecka oznaczają wielką radość oraz jeszcze większe wydatki. Dlatego też ci, którzy myślą o tym, aby w najbliższym czasie powiększyć rodzinę, powinni zainteresować się ofertą ubezpieczycieli. Proponują oni polisy, które gwarantują wypłatę świadczenia nie tylko w przypadku narodzin dziecka. Dowiedz się, jakie ubezpieczenie w ciąży wiąże się z największymi korzyściami!
Ubezpieczenie na życie a ciąża
Polisy na życie, a w tym grupowe mogą gwarantować wypłacenie świadczenia po przyjściu na świat dziecka – zapewniają wsparcie finansowe dopiero po porodzie.
Takie ubezpieczenie można wykupić na własną rękę, ale jest ono także oferowane w zakładach pracy. To, jak kwotę dostanie od ubezpieczyciela świeżo upieczona mama lub tata, zależy od warunków zawartej umowy oraz od wysokości uiszczanej składki. Należy jednak być świadomym tego, że taka polisa ma ograniczony zakres – nie będzie gwarantowała wsparcia w czasie ciąży. Aby móc na nie liczyć, należy dodatkowo wykupić specjalne ubezpieczenie zdrowotne.
Jaką polisa najlepiej sprawdzi się w ciąży?
W ciągu 9 miesięcy należy niekiedy nawet kilkunastokrotnie konsultować się z ginekologiem. Jeśli wybór padnie na prywatnego lekarza, oznacza to spore koszty. To samo dotyczy podstawowych diagnostycznych badań, za które trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.
Dlatego też prywatne kliniki, centra medyczne kuszą pakietami dla ciężarnych. Mimo że ich wybór to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż każdorazowe płacenie za wizytę czy badania, to nie zastąpią one dobrej polisy zdrowotnej.
Takie ubezpieczenie będzie zapewniało przyszłej mamie wsparcie finansowe w czasie trwania ciąży. Kobieta, która zdecydowała się na polisę zdrowotną dla ciężarnych, może liczyć na to, że w zależności od warunków opisanych w umowie ubezpieczyciel pokryje koszty:
- wizyt kontrolnych u lekarza, badań USG oraz specjalistycznej diagnostyki płodu
- porodu w prywatnym szpitalu
- opieki położnej – i to zarówno nad kobietą, jak i nad noworodkiem
- badań laboratoryjnych.
Od warunków danej polisy zależy też, czy ubezpieczyciel sfinansuje wszystkie konsultacje i badania, czy tylko ich określoną liczbę. Ponadto takie ubezpieczenie zdrowotne dla ciężarnych będzie pomocne w przypadku komplikacji, urodzenia wcześniaka czy martwego dziecka. W każdej z tych sytuacji kobiecie zostanie wypłacone odszkodowanie.
Chcąc dowiedzieć się, ile wynosi składka tego ubezpieczenia, można wykorzystać kalkulator znajdujący się na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator.
Co należy jeszcze wiedzieć o polisie zdrowotnej dla ciężarnych?
Nie można spodziewać się tego, że ubezpieczenie zdrowotne wykupione dopiero w czasie trwania ciąży czy przed porodem, będzie zapewniało wypłatę odszkodowania. W umowie z ubezpieczycielem na pewno będzie wzmianka dotycząca okresu karencji – może on wynosić nawet 12 miesięcy. Oznacza to, że wypłata odszkodowania z tytułu urodzenia dziecka będzie możliwa, jeśli dziecko urodzi się przynajmniej rok po wykupieniu polisy.
O ofercie poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych dla przyszłych mam można dowiedzieć się więcej ze strony https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-w-ciazy. Jednak trzeba pamiętać o tym, że o wykupieniu polisy dla ciężarnych należy pomyśleć jeszcze przed podjęciem decyzji o powiększeniu rodziny – wtedy można liczyć na kompleksowe wsparcie i wypłatę świadczenia pieniężnego.