Strona Główna Tagi Cesarskie cięcie

Tag: cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie to bardziej inwazyjny sposób porodu, dlatego też kobiety dłużej dochodzą po nim do siebie. Niemniej często jest to zabieg wymagany i obowiązkowy dla zdrowia i życia mamy oraz dziecka. Sama operacja nie jest długa ani trudna. Jednak podobnie jak w wypadku każdej operacji należy być odpowiednio do niej przygotowanym -zarówno psychicznie jak i fizycznie.

Cesarskie cięcie – jak przebiega, jak wygląda połóg po cesarskim cięciu?

Chociaż sam poród z pomocą cesarskiego cięcia przechodzi raczej sprawnie i szybko, to dochodzenie młodej mamy do siebie jest dłuższe niż po porodzie siłami naturalnymi. Operacja polega na przecięciu brzucha, powięzi oraz macicy. Sprawia to, że jest to zabieg głęboko inwazyjny, ale na szczęście charakteryzuje się małym ryzykiem. Blizna na początku jest wyraźnie czerwona, jednak z czasem blednie i staje się niemal niewidoczna. Połóg trwa do 6 tygodni i może przebiegać inaczej od tego po porodzie siłami naturalnymi. Należy unikać noszenia ciężarów większych niż dziecko oraz stosować odpowiednią dietę. Więcej na ten temat dowiecie się na serwisie 123zdrowie.

Kiedy przeprowadzane jest cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie – sectio cesarea jest to zabieg chirurgiczny polegający na rozcięciu powłok brzucha oraz macicy w celu wyjęcia dziecka z łona matki. Polega...

Cesarskie cięcie – opis i przebieg zabiegu

Cesarskie cięcie to zabieg polegający na wyjęciu dziecka z brzucha matki drogą operacyjną. Stosowany jest obecnie w sytuacjach, gdy matka nie może urodzi siłami natury lub podczas powikłań ciąży.

Jak skutecznie i bezpiecznie poprawić kształt warg sromowych? Labioplastyka – pomóż...

Coraz częściej problemy związane z intymnymi częściami ciała przestają być “tabu” - i bardzo dobrze! Mogą być one bowiem, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie,...

Wybór redakcji