fot.elements.envato.com

Taping twarzy to metoda rozluźniania mięśni za pomocą taśm kinezjologicznych. W ten sposób można zredukować zmarszczki, podnieść owal twarzy, a także poprawić przepływ limfy. Jak samodzielnie przykleić plastry i jakie mogą być przeciwwskazania do wykonywania kinesiotapingu?

Czym jest taping twarzy?

Taping twarzy, nazywany również kinesiotapingiem estetycznym, polega na przyklejaniu specjalnych taśm kinezjologicznych na cerę i szyję, aby spowolnić procesy starzenia się skóry. Plastry naklejone w określonym miejscu twarzy naciągają skórę i minimalizują widoczność zmarszczek, głównie mimicznych, a także worków pod oczami. Często taping twarzy wykonywany jest po liftingujących masażach cery np. po masażu Kobido. W ten sposób wzmacniane są efekty zabiegu, które utrzymują się przez długi czas. Taśmy są wykonane z tworzywa sztucznego lub bawełny, a klej, którym są pokryte jest hipoalergiczny.

Taping twarzy – efekty

Taping twarzy przynosi wspaniałe efekty. Natomiast, aby były one widoczne, należy wykonywać go regularnie. Najlepiej nosić taśmy ok. 6-8 godzin lub nawet całą noc. Co więcej, efekty nie są stałe. Jeśli zależy ci na długotrwałych efektach, oklejaj twarz kilka razy w tygodniu. W ten sposób kinesiotaping:

  • zredukuje i spłyci zmarszczki mimiczne, a także zapobiegnie tworzeniu się nowych,
  • zlikwiduje worki pod oczami,
  • podniesie owal twarzy,
  • poprawi przepływ limfy i mikrokrążenie krwi, dzięki czemu do tkanek podskórnych będzie docierać więcej składników odżywczych,
  • zmniejszy opuchliznę w okolicach oczu i podbródka,
  • nada cerze młody, zdrowy wygląd,
  • poprawi stan skóry i przyspieszy mechanizmy jej odbudowy,
  • ujędrni skórę i rozluźni mięśnie,
  • zredukuje drugi podbródek,
  • uniesie kąciki ust.

Kinesiotaping – przeciwwskazania i skutki uboczne

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do stosowania tapingu twarzy są blizny, otwarte rany i stany zapalne skóry. Nie przyklejaj taśm, gdy masz naruszony naskórek lub zakrzepicę żył. Taka metoda likwidacji zmarszczek jest dość bezpieczna, ale zdarzają się skutki uboczne. Uważać powinny osoby ze skórą wrażliwą – ściąganie taśm może spowodować zaczerwienienia i podrażnienia. Przed wykonaniem tapingu warto sprawdzić, czy klej nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. W tym celu naklej niewielki fragment plastra na twarz i obserwuj skórę przez ok. godzinę. Jeśli nie pojawią się niepokojące objawy, możesz spokojnie wykonać kinesiotaping. Ponadto, jeśli po zdjęciu taśm skóra będzie sucha, przebarwiona i zaczerwieniona, zadbaj o jej odpowiednie nawilżenie – wykorzystaj np. produkty z aloesem. Również w trakcie noszenia plastrów możesz odczuwać swędzenie skóry. W takim przypadku ściągnij taśmy.

Jak stosować taśmy na twarz?

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z kinesiotapingiem, skorzystaj z pomocy specjalisty np. kosmetologa lub fizjoterapeuty. Nieumiejętne przyklejenie taśm może przynieść więcej szkód niż pożytku. Pamiętaj, aby na samym początku umyć cerę i szyję, a następnie przemyć je środkiem do oczyszczania skóry przed tapingiem. Teraz twarz jest gotowa do przyklejenia plastrów. Poniżej opisujemy, jak prawidłowo i samodzielnie wykonać kinesiotaping.

Lwia zmarszczka. Wytnij dwa paski taśmy kinezjologicznej o wymiarach 5 cm x 1 cm i zaokrąglij ich rogi. Koniec plastra przyklej nad brwią, w połowie jej długości, i podciągnij skórę do góry oraz na zewnątrz. Doklej resztę taśmy do nasady nosa (bez dodatkowego naciągania). Powtórz to samo z drugiej strony.

Bruzdy nosowo-wargowe. Przygotuj dwa paski taśmy o długości 6-7 cm i szerokości 1-1,5 cm. Jeden koniec przyklej między brwiami lub przy skrzydełku nosa. Następnie rozmasuj i rozciągnij skórę. Przyklej resztę plastra, bez napięcia, wzdłuż bruzdy nosowo-wargowej. Powtórz czynność z drugiej strony.

Zmarszczki na czole. Wytnij dwa kwadraty o długości 4-5 cm, a jeden z nich przetnij po długości na pół. Zaokrąglij ich boki. Jeden koniec szerszego plastra naklej na środku czoła, nad brwiami, a jego resztę doklej bez napięcia do linii włosów. Węższe taśmy naklej w podobny sposób po obu stronach kwadratu – rozpocznij nad środkiem brwi.

Drugi podbródek. Zacznij od wycięcia taśm o długości od kąta żuchwy do brzegu brody. Na jednym końcu pozostaw bazę ok. 3 cm, a resztę plastra rozetnij na 3 równe pasy. Zaokrąglij ich krawędzie. Będziesz potrzebować dwóch takich samych taśm. Baza powinna znajdować się pod kątem lewej żuchwy. Unieś głowę i spójrz do góry i w prawo, a następnie bez napięcia naklej jeden pasek wzdłuż linii żuchwy w kierunku brody. Pozostałe paski przyklej równolegle do pierwszego. Powtórz czynności z drugiej strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj