fot. linkhouse.co

Oczy są bardzo ważnym elementem twarzy, który znacząco wpływa na jej wygląd i estetykę. Niestety, wraz z wiekiem i pod wpływem wielu niekorzystnych czynników oczy tracą swój piękny wygląd, pojawia się opadanie powiek i nadmiar skóry,  a to obniża atrakcyjność i pewność siebie. Aby temu zapobiec, można zdecydować się na zabieg z dziedziny medycyny estetycznej. Na czym polega plastyka powiek? Dla kogo jest przeznaczony?

Plastyka powiek – co to jest?

Plastyka powiek, znana również jako blepharoplastyka, to chirurgiczny zabieg, który ma na celu poprawienie wyglądu powiek górnych, dolnych lub obu. W trakcie zabieg usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry, a także naprawa mięśni w okolicach oczu. Zabieg ten może być przeprowadzany zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych. Do zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Potrzebne są aktualne badania. Plastyka powiek Gdańsk wykonywana jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 1,5 godziny. Nie wymaga hospitalizacji, a proces gojenia jest krótki. W niektórych przypadkach może być konieczne przyjmowanie antybiotyku, zalecane jest także noszenie okularów przeciwsłonecznych przez ok. 7 dni.

Plastyka powiek  górnych i dolnych – dla kogo jest polecana?

Do wykonania plastyki powiek wskazaniem mogą być względy estetyczne. Polecany jest dla osób z opadającą powieką, przez którą oczy wydają się zmęczone i starsze niż w rzeczywistości. Wskazaniem są także worki pod oczami. Plastyka powiek dolnych może na długo zredukować ten problem oraz poprawić ogólny wygląd twarzy. Plastyka powiek polecana jest również dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu oczu. Dzięki niemu może poprawić kształt i proporcje oczu, a tym samym wpłynąć na wygląd całej twarzy. Plastykę powiek wykonuje się także ze wskazań medycznych. Potrzebna jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, która powoduje ograniczenie pola widzenia.

fot. linkhouse.co

Zabieg plastyki powiek – zalety

Zabieg korekty powiek należy do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Główne korzyści, jakie daje to:

  • Poprawa wyglądu – plastyka powiek może znacząco poprawić wygląd oczu i całej twarzy, nadając bardziej młodzieńczy i świeży wygląd.
  • Zwiększenie pewności siebie – pacjenci często zgłaszają wzrost pewności siebie po przeprowadzonym zabiegu plastyki powiek, ponieważ widzą pozytywną zmianę w swoim wyglądzie.
  • Poprawa widzenia – u wielu pacjentów zabieg może poprawić pole widzenia poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanek, które utrudniają widzenie.

Plastyka powiek to bezpieczny zabieg, ale jak każdy, ma określone przeciwwskazania. Są nimi poważne problemy zdrowotne tj. choroby serca, cukrzyca czy niewyrównane problemy ze wzrokiem. Operacji powiek nie wykonuje się u kobiet w ciąży, przeciwwskazaniem jest także karmienie piersią.

Plastyka powiek to popularny zabieg, który może przynieść wiele korzyści zarówno pod względem estetycznym, jak i medycznym. Dla osób z opadającą powieką, cieniami pod oczami czy innymi problemami związanymi z wyglądem oczu jest być rozwiązaniem, które poprawia jakość życia. Przed podjęciem decyzji o plastyce powiek należy skonsultować się doświadczonym chirurgiem plastycznym, który wskaże najlepsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj