Prędzej czy później na twarzy każdej z nas pojawią się pierwsze zmarszczki. Na szczęście wystąpienie tego przykrego zjawiska można znacząco opóźnić. Wystarczy stosować się do kilku zaleceń i regularnie sięgać po określone rodzaje kosmetyków, aby problem dosięgnął nas jak najpóźniej.

Zmarszczki: Jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać?

Ich wybór w sklepach jest olbrzymi. Zazwyczaj pogrupowane są według wieku. Wynika to z faktu, że po przekroczeniu kolejnych przedziałów wiekowych istotnie zmieniają się potrzeby naszej skóry. Wiele kobiet zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment, aby kremy przeciwzmarszczkowe włączyć do codziennej pielęgnacji. Zdania na ten temat wśród dermatologów i kosmetologów są podzielone. Jedni uważają, że najlepiej zacząć stosować je po ukończeniu trzydziestego roku życia. Inni stoją na stanowisku, że zaczynamy używać je w momencie, kiedy na naszej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się.

Cechą kremów przeciwzmarszczkowych jest wszechstronne działanie. Nie tylko nawilżają, ale również:

  • odżywiają
  • regenerują
  • dodają blasku

W zależności od tego, w jakiej kondycji jest skóra stosować należy je raz lub dwa razy dziennie.

Maseczki ujędrniające

Jest to najlepszy sposób, jeżeli zależy nam na tym, aby stan skóry poprawić błyskawicznie. Stężenie składników aktywnych jest w nich zdecydowanie wyższe niż w kosmetykach przeznaczonych do codziennej pielęgnacji. Dzięki temu jeszcze efektywniej zatrzymują upływający czas. Substancje w nich zawarte nie tylko poprawiają krążenie, ale również sprawiają, że tkanka łączna zostaje intensywnie uelastyczniona. W efekcie w ciągu kilku minut pomarszczona skóra zostaje wyraźnie ujędrniona.

Serum na zmarszczki – najważniejszy koncentrat młodości

Nie ma na rynku kosmetyku, który cechuje się silniejszym działaniem. Zawarte są w nim składniki:

  • odżywcze;
  • pielęgnacyjne;
  • odmładzające;
  • nawilżające.

W serum znaleźć można nie tylko cenne wyciągi roślinne, ale również witaminy i proteiny. Działanie jest szybkie, a osiągnięte efekty widoczne są przez długi czas.

Masaż na zmarszczki

Najlepiej wykonywać go podczas nakładania kremu. Skóra jest wtedy odpowiednio śliska, a przesuwanie po niej palcami nie nastręcza żadnych trudności. Masaż zawsze rozpoczyna się od dolnej części twarzy i posuwa się ku górze. Ruchy powinny być głaszczące. Nie należy również zbyt silnie skóry dociskać. Na samym końcu masuje się czoło. Regularnie wykonywanie masażu sprawia, że krem lepiej krąży, dzięki czemu skóra jest dotleniona i zrelaksowana.

Zastrzyki młodości

Poddanie się im zaleca się tym wszystkim paniom, które zauważyły, że kremy przestały już spełniać swoje zadanie. Wykonuje się je wtedy, kiedy na interwencję chirurga plastyka jest jednak zbyt wcześnie. Efekty dostrzegalne są często już po kilku godzinach od zabiegu. Wśród substancji wygładzających zmarszczki, które wykorzystywane są najczęściej, wymienia się kwas hialuronowy, toksynę botulinową, kolagen oraz kwas polimlekowy. Przed zabiegiem specjalista pokrywa twarz specjalnym żelem o działaniu przeciwbólowym. Niektóre panie mogą jednak odczuwać dość duży dyskomfort.

Sprawdź dlaczego warto kłaść cytrynę na twarz >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj