Strona główna Tagi Depresja

Tag: depresja

Depresja to niestety coraz powszechniejszy problem, który dotyka znacznej części społeczeństwa na całym świecie. Choroba nie wybiera – może dopaść każdego, bez względu na wiek czy płeć.

Depresja – objawy, rozpoznawanie i leczenie

Niestety depresja to choroba, która często pozostaje w ukryciu, ponieważ nie zawsze daje jednolite objawy. Chociaż najczęściej kojarzy nam się z przygnębieniem, niechęciom do działania i ogólnie złym samopoczuciem, to może mieć również inne objawy. Czasami z depresji wynika również agresja czy ogólne negatywne nastawienie do otoczenia. Również przyczyny depresji potrafią być bardzo różnorodne, a niektórzy lekarze doszukują się powiązania choroby także ze złym stylem odżywiania się czy nietolerancjami pokarmowymi. Przez to, że jest to schorzenie tak trudne do diagnozowania i rozpoznania, również leczenie depresji bywa skomplikowane. Na szczęście coraz głośniej możemy usłyszeć i przeczytać o tym problemie, dzięki czemu również lekarze są bardziej wyczuleni na jej rozpoznawanie.

Wszystkich informacji, których możesz potrzebować, jeśli chcesz wiedzieć więcej o depresji, uzyskasz czytając nasz serwis – 123zdrowie.

Jak działają antydepresanty?

Używane są w przypadku różnych chorób psychicznych i zaburzeń. Niestety, czasem mogą powodować skutki uboczne, dlatego nie powinny być zażywane bez zaleceń i kontroli...

Przewlekły stres i jego skutki zdrowotne

Stres w niewielkiej ilości bywa motywujący i mobilizujący do działania. Kiedy jednak pojawia się bardzo często i zbyt intensywnie, może niekorzystnie wpływać na nasze...

Wybór redakcji