Masaż to bardzo relaksująca czynność. Idealna po ciężkim dniu i wtedy, gdy jesteśmy zestresowani. Jest bardzo dużo rodzajów tego zabiegu: od klasycznych, przez relaksujące po wyszczuplające. Zobacz, jak zrobić najprostszy klasyczny masaż pleców.

Co daje masaż?

Jak już wcześniej zostało wspomniane taki zabieg odpręża, rozluźnia ciało i łagodzi stres. Jeżeli chcesz wykonać głęboki masaż, bez specjalistycznej wiedzy lepiej go nie robić, bo można zrobić osobie masowanej więcej krzywdy, niż pożytku. Ale zawsze możesz spróbować klasycznego masowania, co doskonale sprawdzi się w domowych warunkach – bez wydawania fortuny na gabinety SPA.

Od czego zacząć?

Na początek wybierz odpowiedni kosmetyk, przeznaczony do masowania. Zapewni on komfort osobie masowanej, a tobie ułatwi pracę, gdyż wtedy ręce będą się łatwiej ślizgać po ciele osoby masowanej i nie napotkasz oporu. Możesz wybrać balsam lub specjalną oliwkę do masażu. Różnią się one zapachem a także przeznaczeniem (np. antycellulitowa, relaksująca, rozgrzewająca).

Musisz tez przygotować miejsce, gdzie będziesz masował. Stwórz klimat: możesz zapalić świece zapachowe i włączyć nastrojową muzykę. Teraz przystąp do działania.

Czytaj również: Masaż erotyczny – niesamowite doznania

Jak wykonać masaż?

Połóż osobę, którą checz masować na brzuchu. Najlepiej, aby oparła ona głowę na rękach, złożonych na zakładkę na wysokości czoła. Pamiętaj, że masaż składa się z czterech części:

  • głaskania,
  • rozcierania,
  • ugniatania,
  • głaskania na zakończenie.

Teraz weź odrobinę kosmetyku do masażu, rozgrzej go w dłoniach i rozprowadź jednym ruchem wzdłuż linii kręgosłupa po lewej i po prawej stronie. Płasko położonymi dłońmi na plecach osoby masowanej wcieraj oliwkę w plecy, używając do tego głaszczących ruchów. Możesz zacząć od ramion i przesuwać się w kierunku dołu, zatrzymując się na pośladkach. Zrób to samo w kierunku góry, aż do ramion.

Teraz możesz przejść do rozcierania, czyli bardziej zdecydowanych ruchów. Rozcieraj dość mocnym uściskiem całe plecy. Zacznij tę część masażu od ramion, później skup się na kolejnych odcinkach pleców. Pamiętaj, że nie masujemy kręgosłupa, aby nie zrobić nikomu krzywdy. Masuj okrężnymi ruchami. Twoim zadaniem jest rozluźnienie mięśni.

Przejdź do następnego kroku. Zacznij od rytmicznego ugniatania ramion. Teraz możesz użyć kciuków. Przyłóż je nad pośladki i powoli, pulsacyjnie ugniataj plecy aż do karku. Możesz też ugniatać plecy po obu stronach kręgosłupa kierując się w boki.

Na zakończenie przejdź do głaskania. Czyli tak, jak w pierwszym kroku – płaskimi dłońmi kieruj się raz w górę pleców, a raz ku dołowi.

Masaż pleców może być wykonywany tak długo, jak chcesz. Zwróć uwagę, na komfort osoby masowanej, aby mogła ona się w pełni zrelaksować, bo to jest właśnie celem.

Zobacz także: Masaż stóp – dlaczego warto o nim pamiętać?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj