Zadbane owłosienie twarzy potrafi być dla wielu mężczyzn obiektem pożądania. Broda może być dodatkowym atrybutem naszej urody, uzupełniając styl nadany przez fryzurę. Odpowiednio zaprojektowana broda potrafi dodać zarówno charakteru jak również podkreślić naszą urodę.

Przygotowanie się do zapuszczenia brody jest równie ważne, co samo jej posiadanie. O stan rosnącego na twarzy owłosienia należy dbać podobnie jak ma to miejsce w przypadku gotowej już brody. Poniżej przedstawiamy kilka pomagających w procesie zapuszczania brody.

Jak zapuścić brodę – poznaj swoje możliwości

Nie każdy mężczyzna może pochwalić się bujnie rosnącym owłosieniem. Niektóre osoby muszą się golić codziennie, inne zaś muszą czekać kilka dni na powoli pojawiający się zarost.

Ważne jest by mieć świadomość tego, ile czasu może zająć nam hodowanie przyszłego owłosienia. Inaczej powinniśmy pielęgnować pojawiający się zarost, w chwili gdy wiemy, że osiągnięcie wymarzonego efektu zajmie nam 2 tygodnie inaczej zaś w sytuacji, gdy zarost rośnie nam wręcz w oczach.

Czytaj również: Łysienie u mężczyzn – objawy, przyczyny i leczenie

Miej przygotowany plan

Bardzo ważnym jest świadomość celu, jaki chce się osiągnąć. Docelowa „fryzura twarzy” może być powoli formowana już w trakcie jej generowania. Należy przy tym pamiętać, że wygląd jej może mieć nie do końca atrakcyjny efekt, szczególnie jeśli włosy rosną nam bardzo powoli.

Osoby, które chcą zapuścić brodę o długości włosa do 2 cm, a jednocześnie muszą długo czekać na powstawanie zarostu, muszą pozwolić włosom na swobodny wzrost, nie dokonując przy tym żadnych modyfikacji. Natomiast jednostki, cieszące się szybkim wzrostem poziomu owłosienia, mogą pozwolić sobie na dokonywanie modyfikacji, już w trakcie zapuszczania brody.

Pielęgnuj rodzący się kształt

W zależności o rodzaju brody, jaki chcemy posiadać, powinniśmy już od początku starać się formować włosy tak, by jak najbardziej przypominały one docelowy kształt. Najlepiej jest przez pierwszy okres całkowicie nie golić twarzy, tak by możliwe było rozpoczęcie tworzenie brody z przynajmniej minimalnego poziomu.

Typ brody będzie w dużym stopniu określał, kiedy możemy zacząć ja modelować. Niezależnie od docelowego efektu możemy spokojnie przyjąć, że długość włosa na poziomie 3 mm jest absolutnym minimum, od którego powinniśmy zacząć podstrzyganie owłosienia. Na tym etapie można już powoli podgalać odpowiednie obszary, pozwalając by dłuższy zarost tworzył przyszłą brodę.

Zapuścić brodę to nie wszystko

Gdy już zakończymy długi proces tworzenia się pełnoprawnej brody na naszej twarzy, przychodzi czas, w którym trzeba zająć się jej pielęgnacją. Należy w tym miejscu podkreślić, że broda to też włosy i wymagają podobnej pielęgnacji.

W zależności od rodzaju brody i jej kształtu, trzeba pamiętać o regularnym podcinaniu włosów. Osoby, które mają szybko rosnące owłosienie muszą szczególnie o tym pamiętać. Nic tak nie psuje efektu, jak idealnie stworzona, podgalana broda i pojawiający się w jej okolicach świeży zarost. Pamiętać również trzeba, że golenie całej twarzy jest znacznie mniej czasochłonne niż codzienne podgalanie i modelowanie owłosienia twarzy.

Zobacz także: Jak ostrzyc się samemu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj