Moringa jest to obecnie jednym z najpopularniejszych suplementów diety i cieszy się coraz większym uznaniem. Pomimo tego nie zawsze można znaleźć wartościowe źródło wiedzy na temat tej rośliny.

Co to jest moringa?

Rosnące w Indiach drzewo Moringa oleifera to roślina lecznicza o bardzo dużych wartościach odżywczych i wielu korzystnych właściwościach. Roślina wzmacnia kości i stawy, wspomaga działanie układu sercowo-naczyniowego oraz jest bogata w naturalne antyutleniacze. Jest jednym z nielicznych pokarmów Superfoods, czyli żywności o specjalnym statusie. Znana jest również jako drzewo chrzanowe, drzewo pałeczkowe lub moringa olejodajna ze względu na występowanie kwasów omega 3. Liczne właściwości prozdrowotne pozwoliły na zastosowanie tej rośliny w różnych gałęziach przemysłu kosmetycznego i w kulinariach, jest używana jako środek leczniczy w tradycyjnej medycynie wschodu.  Wykazuje silne właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwnowotworowe.

Drzewo chrzanowe to bogate źródło pełnowartościowego białka, posiada go znacznie więcej niż popularna soja. Dzięki niezwykle dużej zawartości chlorofilu posiada silne właściwości odtruwające, wiąże toksyny w niegroźne związki chemiczne i pomaga pozbywać się ich z organizmu. Wspiera przy tym organizm i dostarcza mu potrzebnych witamin i minerałów, bardzo korzystnie wpływa na stan skóry i ogólne samopoczucie.

Jak suplementy z moringi wpływają na metabolizm?

Produkty zawierające moringę w składzie pomagają redukować tkankę tłuszczową. Zawdzięczają to zawartości chromu, chlorofilu oraz obecności 46 antyoksydantów. Takie połączenie zwiększa tempo metabolizowania lipidów w organizmie.  Pozbywanie się tkanki tłuszczowej jest dosyć skomplikowanym procesem, na który ma wpływ kilka czynników, jednym z nich jest zdrowa i zbilansowana dieta. Holistyczne podejście do tematu diety i odchudzania pozwoli nie tylko zwiększyć szanse na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także na utrzymanie stałej masy ciała. Warto przy okazji zmienić nawyki, zadbać o codzienną dawkę ruchu i unikać podjadania.

Kto nie może używać tych suplementów?

Suplementy zawierające moringę nie są zalecane w okresie ciąży. Substancje, które występują w tej roślinie mogą powodować skurcze macicy, a tym samym doprowadzić do poronienia. Przed zażyciem środków z tą rośliną kobieta w ciąży powinna skonsultować się z lekarzem. Do tej pory wpływ tych substancji nie został dobrze przebadany na zdrowie i życie ciężarnych kobiet. Warto także zainteresować się suplementami wytworzonymi na bazie berberyny takimi jak Berber Fast.

Czytaj również: Liście moringa – superfood, który leczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj