Pomoc psychologiczna jest w niektórych przypadkach niezbędna. Jak można ją uzyskać? Dzisiaj jest ona nie tylko dostępna w gabinetach stacjonarnych, ponieważ coraz więcej psychologów i psychoterapeutów przyjmuje pacjentów również przez internet.

Czy z usług psychologa można skorzystać przez internet?

Tak, obecnie wiele osób korzysta z usług psychologa przez internet. Wystarczy zatem tylko komputer albo telefon z podłączeniem do internetu, by skonsultować się z psychologiem.

Istnieje wiele platform internetowych i aplikacji mobilnych, które umożliwiają uzyskanie pomocy psychologicznej online. Ponadto, niektórzy psycholodzy oferują również swoje usługi poprzez komunikatory internetowe do rozmów, takie jak Skype czy Zoom. Niekiedy można również korzystać z funkcji chatu lub pisania wiadomości e-mail.

Jak przebiega konsultacja z psychologiem online?

Konsultacje z psychologiem online przebiegają w podobny sposób jak konsultacje zwyczajne, w gabinecie.

W trakcie konsultacji online psycholog będzie chciał poznać powody zgłoszenia się do niego oraz oczekiwania swojego klienta. Może również zadawać mu różne pytania dotyczące historii osobistej, aby lepiej zrozumieć jego sytuację.

Zazwyczaj psycholog online rozmawia z klientem przez około 30-45 minut, zależnie od ustalonego czasu rozmowy. Warto wtedy zadbać o to, by odbywała się ona w komfortowym miejscu zapewniającym prywatność.

Komu pomoże psycholog online?

Psycholog online może pomóc osobom z różnymi problemami i trudnościami, takimi jak:

  • Zaburzenia emocjonalne, między innymi stany obniżonego samopoczucia, depresja, lęki, stres,
  • Zaburzenia odżywiania, w tym anoreksja, bulimia,
  • Trudności w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami, na przykład częste problemy w relacjach z innymi ludźmi, brak motywacji, chęci do zmian, brak pewności siebie,
  • Traumatyczne wydarzenia w życiu, które mogą wywołać kryzys emocjonalny, takich jak rozwód, utrata pracy, śmierć bliskiej osoby, poronienie i inne,
  • Problemy rodzinne, między innymi trudności z wychowywaniem dzieci, konflikty z partnerem lub partnerką.

Oczywiście, psycholog online może również pomóc osobom, które po prostu pragną lepiej poznać siebie i swoje emocje, aby dzięki temu lepiej sobie z nimi radzić.

Jaka jest cena usług psychologicznych online?

Zazwyczaj psycholog online ma cennik podobny do cennika zwykłych konsultacji. Na ogół pierwsza wizyta to wydatek 200-300 zł, natomiast następne to koszt 100-200 zł.

Dokładne cenniki takich usług można znaleźć w internecie, na stronach psychologów, dlatego warto zapoznać się z nimi przed umówieniem się na wizytę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj