fot. elements.envato.com

Każda dbająca o siebie kobieta powinna mieć ustaloną swoją własną pielęgnacyjną rutynę, której będzie się mogła trzymać każdego dnia, mając pewność, że zadziała ona na skórę wyłącznie pozytywnie. Warto oprzeć ją na pięciu absolutnie fundamentalnych kwestiach. Pielęgnacja twarzy, bez względu na typ i problematykę skóry, zazwyczaj skorzysta właśnie na poniżej opisanych zasadach.

Demakijaż jest absolutnie najważniejszy. Niestety wiele kobiet nie podchodzi do niego z należytą starannością, czemu trudno się dziwić, bo gdy wraca się późno z pracy i ma się ochotę dosłownie rzucić na łóżko, naprawdę trudno zmusić się jeszcze do starannego rozpuszczania olejku na skórze i dwuetapowego oczyszczania buzi. Rezultaty są jednak warte włożono wysiłku. Porządny demakijaż to podstawa, do której od razu można dodać jeszcze dokładne oczyszczanie skóry, które powinno następować każdego rana i każdego wieczoru.

Trzeci fundament pielęgnacji skóry twarzy, powiązany z demakijażem i oczyszczaniem, tyczy się regularnego złuszczania martwego naskórka. Po peeling, najlepiej peeling chemiczny, który będzie rozpuszczać obumarłe komórki skóry, zaleca się sięgnąć przynajmniej raz na tydzień. Peelingów mechanicznych lepiej w ogóle nie używać, bo nie są one do końca bezpieczne dla skóry.

Jednocześnie należy pamiętać o tym, że rutyna pielęgnacyjna twarzy koniecznie musi zakładać codzienne używanie kremów z filtrem. Należy używać ich na twarzy przed każdym wyjściem na zewnątrz i często też dokładać je w ciągu dnia, aby zapewnić sobie maksymalną ochronę i nie dopuścić do szkodliwego działania promieni słonecznych na skórę.

Ostatnia fundamentalna kwestia tyczy się już nie sposobu pielęgnacji, co miejsca, w którym ta pielęgnacja jest wykonywana. Pielęgnacja twarzy to nie wszystko, bo równie ważna jest codzienna dbałość o skórę szyi i dekoltu. Wszystkie te trzy partie ciała powinny być pielęgnowane jednocześnie i w podobny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj