Strona główna Tagi Badania dzieci

Tag: badania dzieci

Badania dzieci to ważny, chociaż często dla rodziców ciężki temat. Profilaktyczne badania dla dzieci to skuteczna metoda przeciwdziałania stanom zapalnym i sposób na wczesne wykrywanie nieprawidłowości. Dzieci niestety zazwyczaj nie będą chętnie współpracować. Dlatego tak duża jest odpowiedzialność po stronie rodziców. To od nich zależy zdrowie ich pociech, stąd regularne wykonywanie zalecanych badań jest tak istotne.

Badania dzieci – profilaktyka

W profilaktyce wykonuje się przede wszystkim okresowe badania dzieci. Mierzy się ich wzrost, wagę, wzrok, słuch oraz posturę. Tego typu proste i bezbolesne badania mają za zadanie wczesne wykrywanie nieprawidłowości w zdrowiu dziecka. Jak wiadomo wczesne wykrycie pozwala na szybką reakcję i dopasowanie jak najmniej inwazyjnych metod mających na celu poprawę zdrowia czy kondycji dziecka. Regularne badania okresowe nazywane są bilansami, a niektóre z nich mogą być wykonywane nawet przez szkolną pielęgniarkę.

Jednak poza obowiązkowymi, zalecanymi badaniami, warto pomyśleć o dodatkowych testach, zwłaszcza jeśli dziecko często choruje. Możemy wykonać dziecku testy alergiczne czy wybrać odpowiednie szczepienia. Więcej o higienie zdrowia dziecka dowiecie się na serwisie 123zdrowie.

Mózgowe porażenie dziecięce – objawy, rozpoznanie i leczenie

Mózgowe porażenie dziecięce jest chorobą spowodowaną uszkodzeniem mózgu dziecka w okresie kiedy jest ono jeszcze płodem, w chwili narodzin lub tuż po narodzinach. Chorobę...

Dzieci – badania kontrolne – opis i przebieg badania

Badania kontrolne są niezwykle ważne i pozwalają na wczesne wykrycie wielu nieprawidłowości i chorób, nawet takich, które nie dają jeszcze żadnych objawów. A jak...

Wybór redakcji