Strona główna Ciąża 3 tydzień ciąży

3 tydzień ciąży

481
0
3 tydzień ciąży
3 tydzień ciąży

3 tydzień jest bardzo ważny, bowiem w tym okresie najprawdopodobniej dojdzie do zapłodnienia uwolnionej z jajowodu komórki jajowej. Zbliżenia w tym tygodniu również zwiększają szansę na posiadanie dziecka.To pierwszy tydzień ciąży kiedy rzeczywiście jesteś w ciąży!

3 tydzień ciąży: od zapłodnienia do zarodka

Z zapłodnionejprzez męski plemnik komórki jajowej powstajedwukomórkowa zygota. Z dzielącej się zygoty powstaje morula, która mniej więcej po siedmiu dniach od zapłodnienia zagnieździ się w przygotowanej śluzówce macicy. Morula dalej bardzo intensywnie dzieli się i tworzy blastocystę. Komórki blastocysty wydzielają substancje, które spowodują zauważalne zmiany w twoim organizmie, m.in. zatrzymacie miesiączki i zmiany nastroju. Dalej z zagnieżdżonej w macicy blastocysty powstaje zarodek i łożysko. Blastocysta na tym etapie ma wielkość główki od szpilki.

3 tydzień ciąży: czy zrobić już test ciążowy ?

W tym tygodniu jest jeszcze za wcześnie aby wykonać test ciążowy. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, test wyjdzie najprawdopodobniej negatywnie. Dalej dbaj o siebie ! Zdrowo się odżywiaj, gimnastykuj się, unikaj alkoholu, papierosów i koniecznie zażywaj kwas foliowy. Najbardziej wiarygodne wyniki testu ciążowego będą pod koniec czwartego i w piątym tygodniu ciąży, kiedy to powinna wystąpić kolejna miesiączka.

3 tydzień ciąży: plamienie implantacyjne

Ok 6-7 dni po zapłodnieniu dochodzi do zagnieżdżenia blastocysty w macicy. Może to skutkować drobnym plamieniem, które możesz zauważyć np. na bieliźnie. Tego typu plamieniu nie towarzyszy bul. Nie przejmuj się jeśli takiego plamienia nie zauważysz, nie oznacza to wcale, ze nie doszło do zapłodnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here