fot. elements.envato.com

Zdrowe dziąsła to skarb, o który powinniśmy dbać możliwie jak najlepiej. Dlaczego? Bo dziąsła odgrywają bardzo ważną rolę, a nękające je choroby mogą mieć fatalny wpływ na zdrowie naszej jamy ustnej oraz na nasze samopoczucie. Co robić, by choroby dziąseł nie utrudniły nam życia? Jak zapobiegać tak częstej przypadłości, jaką jest zapalenie dziąseł?

Jaką rolę odgrywają dziąsła w naszej jamie ustnej?

Przede wszystkim podtrzymują nasze zęby i chronią ich korzenie. Gdy zaczynają rozwijać się choroby dziąseł, zaczynamy się borykać z licznymi problemami. Jakie objawy powinny wzbudzić nasze zaniepokojenie? Przede wszystkim pojawienie się płytki nazębnej i kamienia, co skutkuje licznymi problemami. Dziąsła stają się z ich powodu słabsze, a to sprzyja chorobom i stanom zapalnym. Niepokojącymi symptomami są tu takie problemy, jak opuchnięte dziąsła, krwawienie z dziąseł lub ich nadwrażliwość. Brak leczenia sprawia, że zapalenie dziąseł zaczyna się nasilać i prowadzi do tak poważnego problemu, jak parodontoza.

Co możemy zrobić, by uchronić dziąsła przed stanem zapalnym?

Jak utrzymać je w dobrej formie? Podstawa to odpowiednia troska o higienę jamy ustnej. Dokładne szczotkowanie zębów, korzystanie z nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej to podstawa, o której nie możemy zapominać. Ważne są też regularne wizyty u dentysty, dzięki czemu możemy kontrolować stan dziąseł i usuwać gromadzący przy dziąsłach kamień nazębny.

Taka profilaktyka może przynieść nam wiele korzyści i sprawić, że zdrowe dziąsła będą nam służyć przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj