Peeling cukrowy skutecznie złuszcza i nawilża skórę. Słynie z niepowtarzalnego aromatu i bogatej konsystencji, dlatego warto włączyć go do schematu pielęgnacji. Sprawdź, jak wykonać popularny zabieg pielęgnacyjny!
Prosty przepis na peeling cukrowy
Marzysz o tym, by nawilżyć, wygładzić i odżywić skórę? W takim razie włącz peeling do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Wystarczy, że nałożysz ½ łyżki mikstury na dłonie, a następnie delikatnie go wmasujesz okrężnymi ruchami przez 20 sekund. Teraz spłucz peeling cukrowy, wytrzyj do sucha i ciesz się jedwabistą skórą. Aby go przygotować, potrzebujesz cukru i oleju kokosowego. Przygotowanie naturalnego kosmetyku zajmuje 2 minuty, dodatkowo jest znacznie tańszy niż gotowe preparaty ze sklepu. Możesz go stosować na dłonie, nogi, stopy, a nawet twarz.
Składniki:
- ¼ szklanki cukru,
- ½ szklanki oleju kokosowego.
W szklanej miseczce wymieszaj widelcem lub łyżką cukier z olejem kokosowym o pokojowej temperaturze. Przenieś do hermetycznego pojemniczka, szczelnie zamknij i trzymaj w temperaturze pokojowej do dwóch miesięcy.
Zobacz także: Wyjątkowe nawilżenie cery kwasem hialuronowym
Czym wzbogacić peeling z cukru?
Zastanawiasz się, czym wzbogacić peeling cukrowy, by zmaksymalizować korzyści? Sięgnij po olejek eteryczny. Pamiętaj, by nie stosować takiego peelingu na twarz. Dzięki temu unikniesz skutków ubocznych. Jeśli użyjesz skórki cytrynowej, kosmetyk będzie miał krótszy termin przydatności.
Jeżeli Twoja skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia, wzbogać peeling cukrowy o olejek z witaminą E. Możesz również wypróbować olejki eteryczne. Cytrusy dodają energii i poprawiają humor. W sezonie przeziębień i grypy doskonale sprawdzi się olejek eukaliptusowy. Wspomniany olejek działa wykrztuśnie, przeciwzapalnie, przeciwutleniające. Przynosi ulgę w przypadku infekcji dróg oddechowych. Jeśli chcesz zrelaksować się po ciężkim dniu, sięgnij po olejek lawendowy. Błyskawicznie zmieni Twoją łazienkę w luksusowe spa.
Jak działa peeling cukrowy?
Proponowany peeling zawiera granulki cukru, które skutecznie złuszczają martwe komórki naskórka. Pozwala uzyskać gładszą, promienną cerę. Dodatkowo peeling cukrowy przyspiesza odnowę komórek. Chociaż w sklepach dostępne są różne preparaty, warto przygotować je samemu. Proponowany zabieg na ciało jest bezpieczny i ma mnóstwo właściwości leczniczych.
Peeling cukrowy wmasuj w skórę okrężnymi ruchami. W ten sposób pobudzisz krążenie, ujędrnisz skórę, a także zmniejszysz stres i niepokój. Jeśli nie masz czasu na dodatkowy zabieg, wykonaj go pod prysznicem. W przypadku skóry wrażliwej stosuj go 1-2 razy w tygodniu, normalnej – 2-3 razy w tygodniu, a tłustej – 3-4 razy w tygodniu. Jeżeli masz wrażliwą cerę, wypróbuj delikatniejszą pastę o drobniejszych granulkach. Wmasowując peeling, uwolnisz aromat, zapewniając sobie luksusowe i słodkie doznania.
Cukier usuwa martwe komórki, podczas gdy olej owocowy lub orzechowy nawilża i odżywia cerę. W ten sposób możesz cieszyć się piękną, zdrową skórą. Peeling solny może Cię lekko piec, jeśli stosujesz go na świeżo woskowaną lub ogoloną skórę. Z drugiej strony ma odżywcze właściwości mineralne. Peelingu cukrowe wydają się łagodniejsze niż solny odpowiednik.