Zabieg przeszczepu włosów jest zabiegiem operacyjnym. Wykonaj go u wykwalifikowanego chirurga plastycznego, by cieszyć się rezultatami, bez niepotrzebnego ryzyka.

Walka z łysieniem

Piękne, zadbane włosy są niezwykle ważnym elementem naszego wyglądu. W momencie kiedy zaczynamy dostrzegać braki w swojej fryzurze, czy to spowodowane problemami zdrowotnymi, czy po prostu upływem czasu, nie zawsze potrafimy się z tym pogodzić. Na szczęście dzięki rozwiązaniom jakie daje medycyna estetyczna, wcale nie musimy. W sytuacji, gdy nie ma szans na odrost, nie pomogą żadne leki, szampony, czy wcierki, warto zwrócić się po pomoc do lekarzy wykonujących przeszczep włosów. Niezwykle ważnym jednak jest właściwe podejście do tematu i potraktowanie zabiegu jak skomplikowanej operacji. Ignorancja i chęć osiągnięcia celu jak najniższym kosztem może się skończyć tragicznie. Gdzie zatem wykonać przeszczep włosów, by mieć pewność, że zostanie on przeprowadzony poprawnie i bezpiecznie?

Zobacz także: Łysienie u mężczyzn – objawy, przyczyny i leczenie

Sprawdzona klinika chirurgii plastycznej

Niestety coraz popularniejsze na całym świecie, jest wykonywanie zabiegu transplantacji włosów przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji. Temat ten stanowił jeden z punktów „XXVII Światowego Kongresu Chirurgii Odtwórczej Włosów”. W wielu krajach, np. w Turcji, przeszczepy nie są przeprowadzane przez specjalistów z medycznym wykształceniem. Efekty tego typu praktyk bywają opłakane, a konsekwencje, z jakimi zmagają się pacjenci naprawdę poważne.

Zabieg przeszczepu włosów – transplantacja włosów jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej i w celu wykonania go, należy się zwrócić wyłącznie do odpowiednio przygotowanego lekarza. Doskonałym specjalistą w tej dziedzinie jest dr Piotr Osuch. Przyjmuje on w swojej klinice, o której więcej informacji znajdziesz na stronie: https://drosuchclinic-wlosy.pl/zabieg/przeszczep-wlosow/.

Każdy pacjent musi przejść konsultację, podczas której szczegółowo dowie się na czym polega operacja. Lekarz sprawdzi, czy zabieg jest możliwy, która z dwóch jego metod będzie właściwa, a także poinformuje o tym jakich efektów można oczekiwać.

Co ważne, jeśli konsultacja przebiegnie pomyślnie, operacja może się odbyć tego samego dnia. Jest to ogromne udogodnienie dla osób spoza miasta.

Co należy wiedzieć o zabiegu przeszczepu włosów?

Pacjent, który przychodzi na transplantację, wymaga właściwego przygotowania. Wcześniej powinien wykonać serię badań. Warto pamiętać, że właściwa dieta oraz suplementacja mogą mieć wpływ na efekty końcowe. Przed zabiegiem nie wolno przyjmować min. leków wpływających na krzepliwość krwi, ani spożywać pewnego rodzaju pokarmów np. imbiru, żeń-szenia, czy alkoholu. W dniu operacji zakazuje się picia napojów podnoszących ciśnienie krwi. Odpada zatem kawa, energetyki, a nawet mocna herbata. W klinice dr Osucha, wszelkie informacje dotyczące przygotowania, dostępne są na stronie internetowej. Pacjent musi się z nimi zapoznać zanim zgłosi się na zabieg. Jeżeli masz jakieś pytania, czy wątpliwości, skontaktuj się telefonicznie z recepcją, napisz maila lub wiadomość na messengerze, a z pewnością otrzymasz rzetelną odpowiedź.

Transplantacja przeprowadzana jest na znieczuleniu miejscowym. Przez cały czas pacjent jest obecny i świadomy, jednak nic nie czuje. Może się zdrzemnąć, posłuchać ulubionej muzyki, audiobooka, czy podcastów.

Po zabiegu, na głowę założony zostaje opatrunek i opaska elastyczna, a pacjent jeszcze przez 1h zostaje w klinice na obserwacji. Jeśli nic się nie dzieje, może wrócić do domu, jednak nie wolno mu samodzielnie prowadzić auta, zatem dobrze, by ktoś mu towarzyszył.

Decydując się na przeszczep włosów należy dobrze wybrać klinikę. Dr Osuch jest wybitnym chirurgiem w dziedzinie transplantologii mieszków włosowych. Działa w tej dziedzinie od 20 lat. Umów się na konsultację i sprawdź jego kompetencje.

Czytaj więcej: Przeszczep włosów i co dalej? Poznaj postępowanie po zabiegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj