Zabieg przeszczepienia włosów to dla wielu osób jedyny sposób, by pozbyć się łysiny powodującej kompleksy. Przeszczep pomaga ukryć blizny po operacjach głowy, a także ubytki owłosienia spowodowane chorobami autoimmunologicznymi, nowotworami lub łysieniem na tle genetycznym. Jeżeli zdecydujesz się na przeszczep włosów, sprawdź, jak postępować po zabiegu.

Przeszczep włosów daje trwałe efekty

Dzięki przeszczepowi włosów możliwe jest odwrócenie skutków łysienia, nawet gdy utraciło się większość włosów na głowie. Zabieg jest ratunkiem zwłaszcza dla tych osób, które cierpią na kompleksy i wstydzą się ubytków pojawiających się na całej głowie. Z przeszczepu korzystają chętnie nie tylko panie, ale i panowie, którzy utracili włosy w młodym wieku. Jeżeli chcesz przeszczepić włosy, sprawdź, co zrobić po zabiegu.

Co powinno się zrobić po zabiegu?

Postępowanie po zabiegu przeszczepu włosów powinno zostać szczegółowo wyjaśnione przez lekarza, który przeprowadzał operację. Dzięki temu pozna się wszelkie zalecenia, które ułatwią przyjmowanie się przeszczepu i zmniejszą ryzyko pojawienia się jakichkolwiek powikłań. Przede wszystkim powinno się pamiętać, że w pierwszych dniach po przeszczepie zabronione jest mycie głowy. Wskazane jest nawet unikanie ich dotykania. Jednocześnie lekarz zaleci smarowanie miejsc po przeszczepie specjalnym kremem, który przyśpieszy gojenie.

Zobacz także: Przeszczep włosów w Turcji – szansa na odzyskanie bujnej fryzury

Po upływie 8 dni od przeszczepu pacjent po raz pierwszy może umyć głowę. Mycie powinno być delikatne, dlatego ważne jest, by używać do niego jedynie bezpiecznych kosmetyków o łagodnym składzie. Dodatkowo głowa powinna być smarowana oliwką, dzięki której ułatwi się odpadanie strupków i złagodzi się różnego rodzaju podrażnienia skóry. Zabiegi fryzjerskie takie jak obcinanie włosów, farbowanie lub trwała ondulacja można wykonać nie wcześniej niż na 21 dni po zabiegu przeszczepienia włosów. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź, co powinieneś wiedzieć o przeszczepie podczas pierwszej wizyty u osoby, która wykona zabieg.

Przeszczep włosów daje trwałe efekty

Ze względu na to, że przeszczepienie daje trwałe efekty, poleca się je każdemu, kto chce zapomnieć o łysinie. Podczas przeszczepu bez trudu zakryje się szpecące blizny po operacjach w obrębie czaszki, a także ubytki powstałe na skutek łysienia plackowatego. Dzięki temu czupryna odzyska dawny wygląd i ponownie stanie się gęsta, nawet gdy przez wiele miesięcy była znacznie przerzedzona.

Dowiedz się więcej o utracie włosów >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj