Twoje włosy są łamliwe i  pozbawione połysku? Musisz je koniecznie wzmocnić, ponieważ piękne i zadbane włosy to powód do dumy każdej kobiety. Przeczytaj nasz wskazówki, aby dowiedzieć się, jak wzmocnić włosy.

Jak wzmocnić włosy – dieta

Pamiętaj, że za kondycję naszego organizmu i wygląd odpowiedzialna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Jeżeli jesz w fast foodach, lubisz słodycze i chipsy to twoje włosy nie mogą być zdrowe. Brakuje ci odpowiednich składników odżywczych, które poprawią kondycję włosów. Koniecznie wprowadź do swojej diety takie produkt jak mięso, ryby, jaja, kasze, produkty zbożowe, owoce i warzywa. Ogranicz jedzenie na mieście. Taki sposób żywienia poprawi nie tylko wygląd włosów, ale też skóry i paznokci.

Jak wzmocnić włosy – skończ z tym, co osłabia włosy

Pomyśl, jak często używasz suszarki. Codziennie? Jeżeli tak to postaraj się ograniczyć używanie jej do minimum, ponieważ wysusza ona włosy. Gdy nie musisz wychodzi z domu za pół godziny pozwól swoim włosom naturalnie wyschnąć. To samo dotyczy prostownicy. Jeżeli nie rozstajesz się z nią na krok to pora to zmienić. Zmień fryzurę na taką, która nie będzie wymagała jej użycia, np. zrób koczek, albo zwiąż włosy w ogon.

Podczas spania również możesz związywać włosy, aby końcówki nie ocierały się o poduszkę i nie rozdwajały się. Używaj też odpowiednich grzebieni, dostosowanych do twojego rodzaju włosów. Gdy nie możesz ich rozczesać użyj kropli jedwabiu do włosów na ich końcówki. Powinno pomóc.

Jak wzmocnić włosy – właściwa pielęgnacja

Po każdym umyciu włosów koniecznie nakładaj na nie odżywkę. Najlepsza będzie taka, która ma działanie nawilżające. Włosy nawilżone wyglądają zdrowo i są odporniejsze na mikrourazy. Raz na tydzień powinnaś też zastosować na włosy maskę, którą nakłada się na umyte, wysuszone ręcznikiem włosy. Po około 20 minutach zmywasz maskę i pozostawiasz włosy do wyschnięcia lub układasz je jak zwykle. Polecam też stosowanie różnego rodzaju olejków do włosów. Należy jednak uważać, aby z nimi nie przesadzić, bo chyba nie chcesz mieć włosów, które wyglądają jak tłuste, prawda?

Jak wzmocnić włosy – fryzjer

Do zastosowania bardziej zaawansowanej pielęgnacji niezbędna będzie wizyta u fryzjera. Pamiętaj, że końcówki włosów należy co jakiś czas regularnie podcinać. Powinnaś to robić co 2 miesiące. Jeżeli zapuszczasz włosy to wydłuż ten czas do 4 – 5 miesięcy. Aby jeszcze bardziej nawilżyć włosy możesz skorzystać ze specjalnego zabiegu sauny na włosy w gabinecie fryzjerskim.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, dotyczące pielęgnacji lub kosmetyków do włosów, jakich powinnaś używać, śmiało zapytaj swojego fryzjera. On powinien ci doradzić najlepiej.

Zobacz także: Wypadanie włosów – znane sposoby na łysienie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj