Jesienią i zimą nasze dłonie są narażone na szczególne niebezpieczeństwa. Chłód, wiatr, ogrzewanie, zmiany temperatur – wszystko to sprawia, że skóra staje się wysuszona i traci elastyczność. Ale nie musi tak być! Żeby zapobiegać takim problemom i zadbać o skórę, należy zainwestować w wysokiej jakości akcesoria i kosmetyki. Bo z kłopotem można sobie poradzić – wystarczy kompleksowo zadbać o nawodnienie i natłuszczenie skóry oraz o wygląd i kondycję paznokci. Wtedy dłonie odwdzięczą się doskonałym wyglądem i pełnym zdrowiem. Przeczytaj, jak wygląda zimowa pielęgnacja dłoni!

Gdy brakuje wody

Pierwszym krokiem do zadbania o dłonie zimą jest zapewnienie im głębokiego nawodnienia. W chłodne miesiące jest to szczególnie trudne właśnie ze względu na niskie temperatury na zewnątrz i ogrzewanie wysuszające powietrze wewnątrz. Te czynniki mogą pozbawiać skórę wody. Na dłoniach znajduje się niewiele gruczołów łojowych, więc ochronny płaszcz jest tutaj wyjątkowo kruchy. Po każdym myciu rąk musi się odbudować, a to zajmuje mu przynajmniej kilka godzin.

To jeszcze nie wszystko. O ile na dłoniach brakuje gruczołów łojowych, o tyle jest tu sporo tych odpowiedzialnych za tworzenie potu. Przez to skóra błyskawicznie się odwadnia, pozbawiona ochronnego filmu warstwa naskórka swędzi, piecze i staje się nieestetycznie zaczerwieniona, a paznokcie są łamliwe i kruche.

Zobacz takżePielęgnacja dłoni – jak dbać o dłonie aby pozostawały w świetnej kondycji?

Zimowa pielęgnacja dłoni – krem przede wszystkim

Żeby zimą zatroszczyć się o dłonie, trzeba przede wszystkim uzupełnić wodę, którą skóra tak intensywnie traci w tym okresie. Posłuży nam do tego dobrej jakości krem do rąk o działaniu natłuszczającym i nawilżającym. Idealny kosmetyk powinien mieć działanie ochronne, hamować utratę wody, odżywiać oraz zabezpieczać przed nadmiernym wytracaniem ciepła. Najlepiej sprawdzą się kremy o gęstych, bogatych formułach. Co prawda trudniej wetrzeć je w skórę, ale aplikowane co jakiś czas naprawdę skutecznie wnikną w głębsze jej warstwy. Wybierajmy te wzbogacone o witaminy. W składzie szukajmy też gliceryny i silikonu, które dodatkową stworzą na dłoniach warstwę zabezpieczającą przed utratą ciepła i wody oraz hamującą wnikanie do skóry zanieczyszczeń z powietrza.

Zadbać o paznokcie

Dbanie o dłonie to nie tylko nawilżanie skóry. Zimowa pielęgnacja dłoni to też troszczenie się o wygląd paznokci i skórek wokół nich. Oczywiście nie musimy malować płytki na mocne kolory, by ręce świetnie się prezentowały. Mowa raczej o przeznaczonej do paznokci pielęgnacji wzmacniającej. Bo zima uderza także w nie. Żeby dodać im siły, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do paznokci – dobry pilnik, polerkę i cążki do skórek. Ten zestaw warto uzupełnić o dobrej jakości kosmetyki – odżywkę do paznokci i olejek do skórek. To połączenie zapewni kompleksowe wsparcie osłabionej przez zimno płytki, pozwoli ją odbudować i uczynić na tyle silną, by przetrwała mrozy. Piękna oraz mocna bez problemu doczeka słonecznej wiosny.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/7-paznokcie

Czytaj takżePielęgnacja dłoni zimą – sposoby na suche i zimne dłonie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj