Nie bójmy się powiedzieć, 500+ odmieniło życia Polaków. Z tego powodu staje się coraz bardziej popularne i chętniej przydzielane. Aktualnie rodzice mogą pobierać pieniądze już na pierwsze dziecko, a nie na drugie i każde kolejne. Jak się okazuję kwota świadczenia może być znacznie wyższa. W mediach można zaobserwować, że podwyżka sięga nawet kilkuset procent.

Pomoc 500+ na 5+

Według informacji w mediach niektóre miasta, a bardziej ich mieszkańcy mogą spodziewać się zdecydowanie więcej niż 500 plus. Mowa tu o 1000 a nawet 1500 plus. Nieliczne władze miast tworzą własne programy pomocy mieszkańcom, a co za tym idzie miasta takie jak Kraków wypłacają więcej pieniędzy świeżo upieczonym rodzicom.

Jak to działa? Zacznijmy od wspomnianego wcześniej Krakowa. W tym małopolskim mieście rodzice będą otrzymywać dodatkowe 1000 złoty w ramach becikowego. Pomoc otrzymają jedynie osoby, których przychód nie przekracza 1000 złotych.

Jednym z ciekawszych warunków jest ten wymyślony przez władze Łomży. Rodzice, którzy mieszkali na terenie tego miasta rok przed narodzinami dziecka otrzymają 500 złotych. Jednorazowo, ale bez żadnego innego kryterium.

W stolicy sytuacja również sprzyjająca, młodzi rodzice nie otrzymają pieniędzy, a wyprawkę o wartości 500 złotych. Jak widać Warszawa również nie wprowadza żadnego dodatkowego kryterium.

Podobnie w Wadowicach, rodzice będą mogli pobrać dodatkowe 500 złotych. Jak w mieście opisanym wyżej, tutaj też niezależnie od dochodów członków rodziny.

To tylko kilka z wielu przykładów. Dobrym pomysłem będzie poszukanie informacji na temat pozostałych miast w ich urzędach lub w mediach. Obecnie większość gmin ma swoją stronę internetową. Jeśli ktoś ma ograniczony dostęp do sieci może zapytać pracownika miejscowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zobacz także: Rodzina 500 plus w 2019 roku

Wyprawka zamiast pieniędzy

Temat wbrew pozorom bardzo ważny. Wiele osób martwi się że pieniądze ze świadczenia nie zostaną wykorzystane w sposób jaki był zaplanowany. 500 plus jest pomysłem wspierającym młode rodziny, a pieniądze z tego programu powinny być przeznaczone na rozwój i utrzymanie najmłodszej pociechy. Wypłacane środki według planu mają być wydawane na najważniejsze potrzeby wiążące się z wychowaniem dziecka. Mowa o takich rzeczach jak pościel czy suplementy diety. Niestety zmartwienia nie są bezpodstawne. Często słyszy się frazę „sfinansowane przez 500 plus”, odnoszącą się do nowej torebki czy wystrzałowych butów. Nie mówiąc o finansowaniu rekreacji członków rodziny pobierającej zasiłek. Dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem jest wypłacenie tych pieniędzy w wyprawce. Czyli gotowych produktach o wartości 500 złotych.

Wsparcie nie tylko dla rodziców?

Aktualnie nie tylko osoby posiadające potomstwo mogą starać się o zasiłek. Ludzie, którzy z jakiś powodów mają utrudnione życie mogą zgłosić swoje problemy, a miasto na pewno zrobi wszystko żeby znacznie ułatwić życie swoim obywatelom. Mało się o tym mówi, ale większość gmin ma swoje specjalne programy pomocy ludziom potrzebującym.

Czytaj więcej: 500+ na pierwsze dziecko w 2019 r.: warunki, kryterium dochodowe, wyjątkowe sytuacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj