500 plus

Nie bójmy się powiedzieć, 500 plus odmieniło życia polaków. Z tego powodu staje się coraz bardziej popularne i chętniej przydzielane. Aktualnie rodzice mogą pobierać pieniądze już na pierwsze dziecko, a nie na drugie i każde kolejne. Jak się okazuję kwota świadczenia może być znacznie wyższa. W mediach można zaobserwować że podwyżka sięga nawet kilkuset procent.

Pomoc na 5+

Według informacji w mediach niektóre miasta, a bardziej ich mieszkańcy mogą spodziewać się zdecydowanie więcej niż 500 plus. Mowa tu o 1000 a nawet 1500 plus. Nieliczne władze miast tworzą własne programy pomocy mieszkańcom, a co za tym idzie miasta takie jak Kraków wypłacają więcej pieniędzy świeżo upieczonym rodzicom.

Jak to działa? Zacznijmy od wspomnianego wcześniej Krakowa. W tym małopolskim mieście rodzice będą otrzymywać dodatkowe 1000 złoty w ramach becikowego. Pomoc otrzymają jedynie osoby, których przychód nie przekracza 1000 złotych.

Jednym z ciekawszych warunków jest ten wymyślony przez władze Łomży. Rodzice, którzy mieszkali na terenie tego miasta rok przed narodzinami dziecka otrzymają 500 złotych. Jednorazowo, ale bez żadnego innego kryterium.

W stolicy sytuacja również sprzyjająca, młodzi rodzice nie otrzymają pieniędzy, a wyprawkę o wartości 500 złotych. Jak widać Warszawa również nie wprowadza żadnego dodatkowego kryterium.

Podobnie w Wadowicach, rodzice będą mogli pobrać dodatkowe 500 złotych. Jak w mieście opisanym wyżej, tutaj też niezależnie od dochodów członków rodziny.

To tylko kilka z wielu przykładów. Dobrym pomysłem będzie poszukanie informacji na temat pozostałych miast w ich urzędach lub w mediach. Obecnie większość gmin ma swoją stronę internetową. Jeśli ktoś ma ograniczony dostęp do sieci może zapytać pracownika miejscowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wyprawka zamiast pieniędzy

Temat wbrew pozorom bardzo ważny. Wiele osób martwi się że pieniądze ze świadczenia nie zostaną wykorzystane w sposób jaki był zaplanowany. 500 plus jest pomysłem wspierającym młode rodziny, a pieniądze z tego programu powinny być przeznaczone na rozwój i utrzymanie najmłodszej pociechy. Wypłacane środki według planu mają być wydawane na najważniejsze potrzeby wiążące się z wychowaniem dziecka. Mowa o takich rzeczach jak pościel czy suplementy diety. Niestety zmartwienia nie są bezpodstawne. Często słyszy się frazę „sfinansowane przez 500 plus”, odnoszącą się do nowej torebki czy wystrzałowych butów. Nie mówiąc o finansowaniu rekreacji członków rodziny pobierającej zasiłek. Dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem jest wypłacenie tych pieniędzy w wyprawce. Czyli gotowych produktach o wartości 500 złotych.

Wsparcie nie tylko dla rodziców?

Aktualnie nie tylko osoby posiadające potomstwo mogą starać się o zasiłek. Ludzie, którzy z jakiś powodów mają utrudnione życie mogą zgłosić swoje problemy, a miasto na pewno zrobi wszystko żeby znacznie ułatwić życie swoim obywatelom. Mało się o tym mówi, ale większość gmin ma swoje specjalne programy pomocy ludziom potrzebującym.

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię