Alkohol bywa częstym gościem na stołach w  wielu domach. Jego nadużywanie prowadzi jednak do poważnych konsekwencji, także tych dotyczących zdrowia. Sposobem na odwrócenie wyniszczających procesów jest odtruwanie po alkoholu. W tym celu możemy zarówno skorzystać z oferty ekspertów, jak i zrealizować ten proces samodzielnie. Niestety – podobnie jak w każdej sytuacji dotyczącej w bezpośredni sposób naszego zdrowia – w tym drugim przypadku bierzemy na siebie również poważne ryzyko. Odtrucie alkoholowe może jeszcze bardziej zaszkodzić cierpiącej osobie, dlatego warto powierzyć je profesjonalistom, zwłaszcza jeżeli dotyczy alkoholika lub osoby w długotrwałym ciągu.

Odtrucie alkoholowe: zdrowie przede wszystkim

Po odtrucie alkoholowe sięgamy w różnych przypadkach. Bardzo często korzystają z niego osoby uzależnione, które chcą podjąć skuteczną walkę z nałogiem. Jest wówczas pierwszym krokiem, umożliwiającym podjęcie dalszej terapii. Jak odtruć alkoholika domowym sposobem? W internecie znajdziemy sporo sposobów, które mają gwarantować pozytywny rezultat. Alkoholizm jest jednak poważną chorobą wymagającą nie tylko w kontekście psychicznym, ale i fizycznym. W związku z tym odtrucie alkoholowe najlepiej powierzyć profesjonalistom: na przykład pracownikom firmy KacDoktor.pl, zajmującym się odtruwaniem po alkoholu i innymi zabiegami wspomagającymi proces walki z uzależnieniem.

Warto wiedzieć: Płodowy zespół alkoholowy – problemy zafundowane przez matkę

Co podać alkoholikowi na odtrucie?

Aby leczenie alkoholizmu było skuteczne, musi poprzedzić je właściwie przeprowadzone odtrucie alkoholowe. Jednocześnie pozwoli na usunięcie toksyn związanych z nadużywaniem etanolu, jak i wpłynie na ogólny stan zdrowia. Tym samym przywróci również siły niezbędne podczas wyczerpującej walki z nałogiem. Podczas odtruwania organizmu z alkoholu wykorzystuje się zestaw różnorodnych substancji, w tym elektrolitów, leków przeciwwymiotnych, przeciwbólowych i nasennych, a także antyoksydantów. Dzięki temu udaje się kompleksowo odtruć organizm, przywrócić jego odpowiednie działanie oraz uspokoić chorego i zapobiec negatywnej reakcji na procedurę. Jeżeli zamiast tego zdecydujemy się na domową kurację, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych będzie zdecydowanie wyższe. Siłą rzeczy wpłynie to również na to, ile trwa odtrucie alkoholowe. To bez angażowania medyków zabierze znacznie więcej czasu, przez co będzie także zdecydowanie trudniejsze do zniesienia dla chorego.

Jak wygląda odtrucie alkoholowe domowym sposobem?

Domowe odtrucie alkoholowe skupia się na suplementacji substancjami przyspieszającymi detoksykację i przywracającymi organizmowi równowagę. Należy więc podawać witaminę C, elektrolity, magnez i potas. Kluczowe staje się również uzupełnienie poziomu płynów. W tym celu można korzystać zarówno ze specjalnych preparatów, jak i przystosować w odpowiedni sposób dietę. Takie odtruwanie po alkoholu ze względu na ograniczone wchłanianie z przewodu pokarmowego trwa jednak zdecydowanie dłużej i nie daje najlepszych rezultatów. Nie zawsze skorzystanie z niego jest wskazane z medycznego punktu widzenia. W przypadku trwałego uzależnienia lub trwającego długo ciągu może być niebezpieczne zarówno dla zdrowia, jak i dla życia.

Powikłania domowego odtrucia

Odtrucie alkoholowe w warunkach domowych może zakończyć się tragicznie. W wielu przypadkach nie udaje się uśmierzyć bólu towarzyszącego temu procesowi. Samodzielnie nie jesteśmy także w stanie właściwie ocenić kondycji chorego i jego indywidualnych potrzeb. Takie odtruwanie organizmu z alkoholu może doprowadzić do uszkodzeń układu nerwowego, sercowo-naczyniowego i pokarmowego. Niska efektywność skutkuje natomiast dalszymi problemami, zwłaszcza jeżeli następnym krokiem jest wykorzystywanie terapii awersyjnej, w postaci np. tabletek esperalu. Zastosowanie wszywki w takim scenariuszu może doprowadzić do bardzo poważnych i gwałtownych konsekwencji.

Czytaj więcej: Padaczka alkoholowa – przyczyny, objawy i leczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj