Czujesz, że wciąż jesteś zestresowana, nie potrafisz się rozluźnić i pozbyć napięcia? Przez to Twój organizm gorzej funkcjonuje, gorzej śpisz, być może miewasz problemy z koncentracją i wykonywaniem prostych zadań. To wszystko to oznaki przemęczenia, wypalenia i tego, że zwyczajnie potrzebujesz odpoczynku. Idealnym sposobem na relaks będzie pobyt w SPA na stres, podczas którego nawet w jeden weekend odpoczniesz i poczujesz się ja nowonarodzona.

Dlaczego się stresujemy i jakie są tego objawy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej z nas żyje w ciągłym stresie. Stresujemy się pracą, domem, obowiązkami i mnóstwem innych spraw, które wciąż nie dają nam spokoju. Szczególnie stresują się kobiety, a to dlatego, że są mniej odporne na działanie hormonu odpowiedzialnego za stres i bardziej przejmują się łączeniem obowiązków zawodowych z rodzinnymi. To wszystko wpływa na częste bóle głowy, ciągłe przemęczenie i brak chęci do życia. Oczywiście, czasami stres jest potrzebny i mobilizuje do działania, jednak przewlekły stan napięcia może prowadzić do poważnych skutków. Ze stresem bardzo często związane są dolegliwości fizyczne, takie jak bóle szyi czy pleców.

Sposoby radzenia sobie ze stresem

Żeby poradzić sobie ze stresem, przede wszystkim trzeba poznać jego źródło. Trzeba rozpoznać, w jakich sytuacjach najbardziej się stresujemy i postarać się je wyeliminować. Warto się również zastanowić, czy to co nas stresuje jest naprawdę warte naszych nerwów, czy tylko nam się wydaje, że sprawy te są tak ważne. Niektórych sytuacji stresowych, na przykład takich związanych z pracą, nie jesteśmy w stanie wyeliminować, ale dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, co powoduje zdenerwowanie. Jeśli niektórych stresów nie da się uniknąć, trzeba je zaakceptować. Skoro nie możemy czegoś zmienić, nie warto na to narzekać i dodatkowo się demotywować, lepiej jest po prostu pogodzić się z sytuacją. Na stres, którego nie możemy się pozbyć, pomogą proste rytuały, które warto sobie wypracować. Może to być na przykład chwila z książką, spotkanie ze znajomymi, długa kąpiel lub wizyta w SPA.

SPA na stres

Wizyty w SPA stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne i zyskują w Polsce wiele zwolenniczek. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ dzięki krótkiemu pobytowi w SPA możemy zregenerować się, odzyskać siły i naładować baterie na kolejne wyzwania. Wypoczynek w SPA jest niezwykle efektywny, ponieważ dzięki pobytowi w komfortowych warunkach, bez konieczności sprzątania czy gotowania, mamy możliwość na chwilę oderwać się od rzeczywistości i codziennych obowiązków i w całości skupić się na relaksie. Dodatkowo dostępne w SPA zabiegi, na przykład masaże, rytuały zapachowe czy terapia światłem, mają zapewnić pełnię relaksu i regenerację ciała i umysłu.

Jakie zabiegi oferują nam SPA?

Przede wszystkim, już sama atmosfera, brak obowiązków i poczucie beztroski jest relaksujące i z pewnością pomoże w oderwaniu się od stresów dnia codziennego. A poza tym każde SPA oferuje szereg zabiegów, poprawiających samopoczucie, które pomagają nam zadbać o ciało i umysł. Najbardziej popularne są różnego rodzaju masaże, na przykład relaksujące, antycellulitowe, gorącymi kamieniami, czekoladowe, stóp, poprawiające kondycję skóry twarzy i wiele, wiele innych. SPA zachęcają również do skorzystania z rozluźniających kąpieli, a bardzo często udostępniają dla gości basen, saunę czy salę do jogi, w której można się wyciszyć. Coraz częściej wykorzystywane są również najnowocześniejsze technologie, taki jak luminoterapia, czyli terapia światłem LED oraz krioplastyka, czyli terapia zimnem, która zapewnia lifting skóry. Takie zabiegi, oprócz tego, że relaksują w momencie wykonywania, poprawiają wygląd ciała, przez co czujemy się lepiej w swoim ciele na co dzień i lepsze jest nasze samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj