Zgubienie kliku kilogramów to często nie lada wyzwanie. Zbliżający się termin, kiedy to byśmy chcieli być odchudzeni lub po prostu zmieścili się w konkretne ubranie, potrafi być jak czekający na nas wyrok. Okazuje się, że wystarczy podjąć kilka kroków, by cieszyć się odchudzoną sylwetką lub być przygotowanym na specjalną okazję. Przeczytaj nasz poradnik, jak schudnąć 5 kg.

Problem odchudzania jest szeroko podejmowany w różnego rodzaju poradnikach, wskazując, jaką nową, cudowną metodę zastosować, by pozbyć się tych kilku kilogramów. W zależności od tego, czy ważymy 100 czy 60 kilogramów problem schudnięcia 5 kg będzie zupełnie innym wyzwaniem. Osoba posiadająca dużą nadwagę może stracić kilka kilo tylko lekko modyfikując nawyki żywieniowe lub po prostu zaczynając się ruszać. Weźmy jednak pod lupę osobę, która ma niewielką nadwagę i to właśnie te kilka zbędnych centymetrów dzieli ją od wymarzonego wyglądu. Poniżej przedstawiamy kilka rad ułatwiających osiągnięcie tego celu.

Jak schudnąć 5 kg zmieniając swoje dotychczasowe nawyki

Jeśli chcemy osiągnąć inny efekt niż do tej pory, najprostszą radą jest zmienić metodę. Obecna sytuacja jest efektem naszych przeszłych poczynań, jeśli więc nie cieszymy się z naszego wyglądu, najłatwiej będzie zmienić coś w naszym działaniu. Niedziałająca dieta, źle dobrany trening czy po prostu sposób, w jaki realizujemy nasz cel – coś musi się zmienić.

Zwiększ aktywność fizyczną

Jeśli do tej pory nie uprawialiśmy żadnego sportu lub nie chodziliśmy na żadne zajęcia czy siłownie, teraz jest na to czas. Zwiększenie aktywności fizycznej jest podstawą w procesie odchudzania. O ile Sam sposób żywienia jest bardzo ważny, to znacznie łatwiej zwiększyć ilość spalanych kalorii poprzez dodanie ruchu do naszego życia, a niżeli tylko poprzez jedzenie mniej niż potrzebuje nasz organizm. Pamiętajmy, że chudnąć będziemy spalając więcej kalorii niż spożywamy. Wysiłek fizyczny w znacznym stopniu nam to ułatwi.

Zobacz również: Jak zacząć biegać? Praktyczny poradnik

Jak schudnąć 5 kg stosując odpowiednią dietę

Niestety nie ma diety „cud”. Oczywiście raz na jakiś czas pojawia się jakaś metoda, często poparta badaniami naukowymi, która potwierdza wyższość jednego sposobu odżywiania nad innym. Pamiętać jednak przy tym trzeba, że każdy z nas jest inny i to, co działa na pewne osoby może być zupełnie nieskutecznym w innych przypadkach. Kluczowym jednak jest zrozumienie, że bez przestrzegania pewnych zasad żywieniowych bardzo trudno będzie nam schudnąć. Możemy biegać codziennie po 10 km, ale w chwili, gdy przez resztę dnia będziemy zajadać się fast foodami, możemy zapomnieć o utracie zbędnych kilogramów. Tak jak wysiłek fizyczny pomaga nam spalić więcej kalorii, tak spożywanie ich w konkretnych ilościach pozwala nam je kontrolować.

Zdobądź wiedzę

Gdy by istniało jedno źródło wiedzy na temat odchudzania prawdopodobnie każdy już dawno temu by z niego skorzystał. Należy więc przede wszystkim szukać jak najwięcej źródeł. Wiedza odnośnie odżywiania, jak i samych treningów, jest kluczowa w procesie stworzenia indywidualnego planu schudnięcia. Najlepiej jest więc skorzystać z pomocy dietetyk czy trenera personalnego, którzy pomogą nam nie tylko poznać mechanizmy działania naszych organizmów, ale również ułatwią podjęcie konkretnych działań. Będziemy w ten sposób szybciej i łatwiej mogli ustalić, kiedy oraz w jaki sposób mamy ćwiczyć, tak by pasowało to do naszego trybu życia. Dodatkowo poznamy możliwości i konieczności, jakie niesie za sobą życie na określonej diecie. Dodatkowo uzyskamy w ten sposób pomoc w przygotowaniu indywidualnego programu żywieniowego dla nas.

Po kilku tygodniach regularnego stosowania się do powyższych rad, nie powinniśmy mieć większego problemu ze zgubieniem kilku dodatkowych kilogramów. Ważne, by w całym tym procesie towarzyszyły nam konsekwencja oraz wytrwałość.

Czytaj również: Jak schudnąć 10 kg? Praktyczne porady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj