Półpasiec jest groźnym schorzeniem o podłożu wirusowym, konsultacja lekarska jest konieczna, w każdym przypadku zarówno jeśli choroba występuje u dzieci, jak i u dorosłych. Istnieje jednak szereg domowych metod i sposobów na półpaśca, które mogą przyspieszyć powrót do zdrowia i przynieść wyraźną ulgę od dokuczliwych objawów. Warto je więc wypróbować. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stosowania, którejś z metod u swojego dziecka skonsultuj możliwość jej wykonania z pediatrą.

Domowe sposoby na półpaśca u dzieci i nie tylko

1. Zimny kompres – gdy skóra wyraźnie piecze, zastosowanie zimnego kompresu przyniesie miłą ulgę.

2. Ocet jabłkowy — należy wymieszać pół szklanki octu jabłkowego oraz dwie szklanki wody. Z zastosowaniem gazika lub płatka kosmetycznego miksturą przemywa się zmiany na skórze.

3. Naturalni sprzymierzeńcy – należy wymieszać miód, żel z aloesu oraz sok z pora. Nakładamy na miejsca zmienione chorobowo i pozostawiamy na skórze do momentu odczucia ulgi.

4. Gruszka – a właściwie jej sok ma działanie łagodzące, przemywanie nim skóry może pomóc odczuć ulgę.

5. Sok z pietruszki, selera oraz marchewki mieszamy w równych proporcjach, np. po jednej łyżce, przemywamy chorą skórę i odczuwamy znaczną ulgę.

6. Olejek eukaliptusowy rozcieńczamy w wodzie i nakładamy na wykwity, wysypka zniknie zdecydowanie szybciej.

7. Proszek do pieczenia – mieszamy go z wodą, tak aby uzyskać gęstą masę. Nakładamy na strupy. Pozwoli to na ich wysuszenie, szybsze wygojenie i odpadnięcie. Zmniejszy się również świąd.

8. Wywar melisy — należy go stosować do zewnętrznych okładów zmian. Udowodniono w badaniach, że jej stosowanie przynosi skutek i że posiada ona substancje zwalczające VZV.

9. Urozmaicona dieta, bogata w owoce i warzywa, a co za tym idzie witaminy i składniki mineralne, których organizm potrzebuje w celu odbudowania utraconej odporności.

10. Odpoczynek i picie dużych ilości płynów. Zalecane jest leżenie w łóżku w czasie choroby i odpoczynek, aby szybciej wydobrzeć. Picie dużej ilości płynów, szczególnie tych gorących pozytywnie wpłynie na wzmocnienie organizmu, ale również przydadzą się w czasie gorączki, aby pozwolić na uniknięcie groźnego, szczególnie dla dzieci odwodnienia.

Czytaj więcej: Półpasiec – niebezpieczna choroba zakaźna – wszystko co musisz o niej wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj