fot. news.samsung.com

Czyste powietrze w naszych domach jest niezwykle ważne. Zmniejsza ryzyko problemów zdrowotnych. Dzięki nowoczesnym osiągnięciom technologicznym możesz zastosować oczyszczacz powietrza. Zobacz, dlaczego warto go mieć.

Alergie

W przypadku alergików nawet najmniejsze alergeny mogą nasilać objawy. Powodują duży dyskomfort. Dzięki oczyszczaczowi powietrze jest wolne od alergenów, takich jak pyłki. Dzięki temu pozwala spokojnie oddychać. Zwiększa komfort życia.

Oczyszczacze powietrza firmy Samsung usuwają do 99,7% zanieczyszczeń. Eliminują roztocza, brzydkie zapachy, kurz, sierść zwierząt, włosy i alergeny. Zawierają trzy filtry (wstępny, węglowy i HEPA 13). Urządzenia są intuicyjne i proste w obsłudze. Mają 01inteligentny wyświetlacz, dzięki któremu możesz monitorować jakość powietrza. Wyposażone są też w czujnik gazu.

Oczyszczacz powietrza Samsung – przydatne funkcje 

Oferują dwa tryby: automatyczny i nocny. Co ważne, oczyszczaczem Samsung możesz łatwo sterować za pomocą aplikacji SmartThings. 

Możesz też od razu zobaczyć, czy masz czyste powietrze. Wystarczy, że popatrzysz na jaki kolor świeci się urządzenie:

  • niebieski: bardzo dobra jakość powietrza,
  • zielony: dobra jakość powietrza,
  • żółty: średnia jakość powietrza,
  • czerwony: zła jakość powietrza.

Oczyszczacz wyposażony jest w kółka i ergonomiczny uchwyt. Dzięki temu możesz go łatwo przesunąć. Oferuje blokadę rodzicielską. W ten sposób unikniesz przypadkowych zmian ustawień. Warto również wspomnieć o opcji timer. Dzięki niej urządzenie włączy się o konkretnej godzinie.

Oczyszczacz powietrza a astma lub inne powikłania oddechowe

Astmę i inne dolegliwości zdrowotne pogarszają drobnoustroje i inne cząsteczki w powietrzu. Dlatego konieczne jest zainstalowanie oczyszczaczy. Astma jest przewlekłą chorobą płuc, która zwykle rozpoczyna się w dzieciństwie. Warto jednak pamiętać, że dotyka osoby w każdym wieku. Do typowych objawów możemy zaliczyć świszczący oddech, duszność, kaszel i ucisk w klatce piersiowej.

Oczyszczacze łagodzą objawy astmy. Usuwają małe cząsteczki znajdujące się w powietrzu w pobliżu urządzenia. Warto zainstalować je przede wszystkim w pomieszczeniach, w których dużo przebywamy, np. sypialni, kuchni, gabinecie i salonie. Warto sprawdzić, czy urządzenie wyposażone jest w filtr HEPA. Jest w stanie wychwycić cząstki o wielkości zaledwie 0,3 mikrona, zachowując skuteczność na poziomie 99,7%.

Czytaj także: Na co warto zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza?

 

Zwierzęta domowe

Chociaż utrzymywanie zwierząt domowych w czystości pomaga zmniejszyć ryzyko związane z wypadaniem sierści i martwego naskórka, problem łupieżu wciąż jest aktualny. Przede wszystkim dlatego, że pielęgnacja zwierząt może stanowić spore wyzwanie. Warto też pamiętać, że łupież może nasilać objawy u alergików.

Alergeny mogą gromadzić się w płucach i w przyszłości prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Na szczęście oczyszczacz powietrza skutecznie usuwa te niebezpieczne cząstki.

Chemiczna nadwrażliwość

Występuje z powodu długiego narażenia człowieka na chemikalia obecne w powietrzu w pomieszczeniu. Przykładem jest wrażliwość na terpentynę i jej zapach, którą zwykle stosuje się jako rozcieńczalnik do farb. 

Możesz być również wrażliwy na typowe zapachy domowe, takie jak wybielacze, spraye i detergenty. Obniżają jakość życia, a nawet podrażniają płuca. Oczyszczacz może poprawić jakość powietrza w domu. Filtruje chemikalia. Dzięki temu zwiększa komfort życia.

Zobacz więcej: Oczyszczacz powietrza – jak działa, jaki filtr wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj