Każda z nas chce mieć piękne, zdrowe i lśniące paznokcie. Niestety niektóre stylizacje, stres, zła dieta czy nieprawidłowe zabiegi pielęgnacyjne mogą źle wpływać na ich wygląd i kondycję. Z tego powodu odżywki do płytki to obecnie podstawowy kosmetyk stosowany nie tylko przez profesjonalne kosmetyczki. Poznaj rodzaje tych specyfików.

Odżywki wzmacniające do paznokci

Odżywki do paznokci niejedno mają imię. Jednym z ich najpopularniejszych typów są preparaty wzmacniające, stosowane na przykład w przypadku kruchej i łamliwej płytki. Zawarte w tych kosmetykach składniki, takie jak np. ceramidy czy proteiny, wnikają głęboko w strukturę paznokci, sprawiając, że stają się one mocniejsze i mniej łamliwe. Specyfik należy aplikować codziennie jako bazę pod lakier lub samodzielnie, bezpośrednio na płytkę.

Odżywki regenerujące do paznokci

Kolejnym rodzajem odżywek do paznokci są preparaty o właściwościach regenerująco-odżywczych. Ich zadaniem jest odpowiednio nawilżyć płytkę i sprawić, że będzie ona zdrowsza, a co za tym idzie — będzie szybciej odrastała. Tego typu specyfiki są bogate w witaminy z grupy E, C, F oraz w składniki mineralne takie jak wapń czy krzem.

Krzem wpływa korzystnie na przyspieszenie procesów regeneracji komórek, dzięki czemu paznokcie szybciej rosną i stają się mocniejsze. Natomiast wapń stanowi podstawowy materiał budulcowy w organizmie, więc efekt jego działania jest podobny. Z kolei witamina E ma silne właściwości nawilżające, C — kojące i wzmacniające, a F — regenerujące naskórek.

Odżywki regenerujące mogą przybrać dwie alternatywne formy. Lakiery nadają ładny połysk i można je stosować jako bazę pod stylizację lub samodzielnie. Natomiast za pomocą oliwek dodatkowo wypielęgnujesz skórki.

Odżywki zmiękczające skórki

W przypadku przesuszonej i zniszczonej płytki oraz skórek, warto skorzystać z odżywki do paznokci o właściwościach zmiękczających. Możesz np. zastosować kurację, w której użyjesz najpierw krem lub oliwkę, a potem specjalne maseczki. Pamiętaj, że po zabiegu musisz odczekać kilka godzin. Żaden lakier nie może być zaaplikowany w momencie, gdy preparaty pielęgnacyjne jeszcze nie wchłonęły, ponieważ nie będzie się on trzymał nadal dość tłustej powierzchni płytki.

Odżywki nabłyszczające

Jeśli Twoim priorytetem w kwestii pielęgnacji paznokci jest nadanie im pięknego połysku, to powinnaś sięgnąć po specjalistyczne odżywki o właściwościach nabłyszczających. Najczęściej mają one postać lakieru, który możesz używać po aplikacji kolorowego preparatu jako wykończenie. Uwieńczony w ten sposób manicure jest znacznie trwalszy i bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Odżywki przeciw obgryzaniu paznokci

Odżywki do paznokci przeciw ich obgryzaniu to ratunek dla wszystkich, którzy borykają się z tym kłopotliwym wewnętrznym przymusem. Naruszona płytka nie należy do estetycznych, dlatego warto zastosować specjalny preparat, który potrafi każdego skutecznie oduczyć złych nawyków. Dzieje się tak, ponieważ specyfik ma nieprzyjemny, gorzko-cierpki smak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj