Recenzja książki „Co na to lekarz?”

Czy zdarzyło ci się szukać informacji o chorobach, dietach czy niepokojących cię objawach w Internecie? Jeśli tak, to z pewnością wyszukiwarka zalała cię morzem wskazówek, porad i wiadomości, które niestety nie zawsze są rzetelne. Właśnie tak powstają mity, które potem przekazywane są tak zwaną drogą szeptaną. Należą do nich informacje dotyczące szczepień, właściwości niektórych witamin czy nawet wpływu Wi-Fi na nasze zdrowie. Większość z nich nie jest prawdą, ale jak odróżnić prawdziwą informację od tej wyssanej z palca? Najlepiej spytać lekarza! Mamy więc dziś dla ciebie ciekawą propozycję. Mamy nadzieję, że nasza recenzja książki „Co na to lekarz?” przekona cię, że lekarzy nie warto się bać!

Medyczne mity z Internetu – dlaczego wolimy pytać wujka Google zamiast lekarza?

Czy wiesz, że według badań aż około 90% Polaków woli swoje zdrowie powierzyć informacjom znalezionym w Internecie, zamiast udać się do lekarza? Wydawać by się mogło, że wybór między Internetem a lekarzem powinien być oczywisty. Jednak większość z nas zwyczajnie boi się lub nie ma czasu na wizytę w gabinecie lekarskim. Sięgamy wtedy najczęściej po porady od nieznanych nam ekspertów, którzy często okazują się być pseudoekspertami. Po co więc ryzykować swoje zdrowie?

Doktor Łukasz Durajski w swojej książce „Co na to lekarz?” Mity przenoszone drogą szeptaną” obala większość najpopularniejszych mitów medycznych, które możemy znaleźć w Internecie. Sam autor jest pediatrą i na co dzień pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka. Jednak swojej wiedzy i zainteresowań nie ogranicza tylko do chorób dziecięcych. Jego rozległa wiedza i ciągłe poszukiwanie informacji złożyło się na powstanie rzetelnej książki, która odpowie nam na większość.

W książce znajdziemy między innymi odpowiedź na takie często zadawane pytania jak „czy piwo i żurawina oczyszczają nerki?”, „czy szczepionki są bezpieczne?”, „czy dziecko powinno spać na poduszce?” i wiele innych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest to książka zarówno dla ludzi lubiących medyczne nowinki, jak i dla wszystkich, którzy chcą mieć w swojej domowej bibliotece pozycję, która zawsze pomoże rozwiązać medyczne dylematy. Stanowczo warto mieć ją w swojej kolekcji! Nie daj się oszukać mitom i zapytaj lekarza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj