Trening cardio wyróżnia się dużą intensywnością. Wpływa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy. Wybierając sprzęt, zwróć uwagę na to, aby był trwały, wytrzymały i stabilny. Ćwiczenia cardio zwiększają wytrzymałość aerobową i mięśniową. Wspaniale budują mięśnie i spalają tkankę tłuszczową. Zobacz, które sprzęty cardio cieszą się największą popularnością.

Trening cardio na bieżni

 Można na niej chodzić, biegać lub uprawiać jogging. Pozwala wykonywać ćwiczenia, które nie obciążają nadmiernie stawów. Jeśli pogoda za oknem nie sprzyja, warto zaprzyjaźnić się z bieżnią. Możesz na niej trenować, bez względu na aktualną formę. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią prędkość i nachylenie.

Trening na bieżni pozwala spalić dużą liczbę kalorii i zwiększa przepływ tlenu we krwi. Wspomaga układ sercowo-naczyniowy. Maszyny wyposażone są w szereg funkcji zapewniających wygodę, komfort i bezpieczeństwo. Zazwyczaj mają poręcze i automatyczne wyłączniki. Zapewniają bezpieczeństwo w razie poślizgnięcia lub upadku. Większość bieżni jest wyposażona w wyświetlacze LCD.

 Przeciętne modele pozwalają śledzić czas, dystans  i spalone kalorie. Natomiast zaawansowane urządzenia oferują więcej opcji monitoringu, a także specjalne funkcje, takie jak kompatybilność z iPodem i urządzeniami mobilnymi.

Zobacz również: Plank – ćwiczenie idealne

Steppery

Pozwalają naśladować ruchy wykonane podczas wchodzenia po schodach. Możesz je wykorzystać do samodzielnego treningu cardio lub wpleść je jako jeden z elementów. Podczas ćwiczeń walczysz z grawitacją i masą ciała. Spalasz wtedy dużą liczbę kalorii. Dodatkowo budujesz mięśnie i siłę.

Z drugiej strony, jeśli nieprawidłowo ustawisz stopień trudności, możesz nadmiernie obciążać stawy. Najlepiej sprawdza się trening interwałowy, w którym przeplatasz okresy niskiej intensywności z wysoką.

Trening cardio na rowerkach stacjonarnym

Na rowerku stacjonarnym możesz ćwiczyć zarówno w domu, jak i na siłowni i klubie fitness. Proponowany sprzęt cardio cieszy się dużą popularnością. Producenci proponują zarówno sprzęty poziome, jak i pionowe. 

Ćwicząc na rowerku poziomym, możesz swobodnie czytać, korzystać z telefonu lub oglądać telewizję. Jeśli masz problemy z kręgosłupem, koniecznie zwróć na niego uwagę. 

Wioślarz

Naśladuje ruchy charakterystyczne dla wiosłowania. Gwarantuje intensywny trening cardio. Pod warunkiem, że będziesz pamiętał o właściwej technice. Wspomaga układ sercowo-naczyniowy.

Możesz kontrolować tempo i intensywność treningu, dostosowując prędkość do własnych potrzeb. Zaawansowane urządzenia mają wbudowane programy. Urozmaicają plan treningowy.

Maszyny eliptyczne (orbitreki)

Nie obciążają nadmiernie stawów i kości. Podczas ćwiczeń angażują wszystkie partie mięśniowe. Są łatwe w użyciu, dzięki temu szybko przyswoisz prawidłową technikę. Wspierają układ sercowo-naczyniowy. Zwiększają też pojemność płuc i ładnie rzeźbią mięśnie.

Orbitreki oferują płynną regulację oporu. Dzięki temu możesz dostosować intensywność treningu cardio do swoich potrzeb i oczekiwań. Ćwicząc na nim, możesz spalić dużą liczbę kalorii i tkankę tłuszczową. Nowoczesne sprzęt oferuje różne programy, które wspaniale urozmaicają trening.

Czytaj także: Jak robić brzuszki? Praktyczny poradnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj