Olej kokosowy w ostatnim czasie zyskuje coraz więcej zwolenników, zarówno jeśli chodzi o stosowanie w kuchni, jak i w celach kosmetycznych. Rzeczywiście, umiejętnie stosowany olej kokosowy może przynieść wiele korzyści dla organizmu oraz poprawy jakości skóry. Zobacz jak go stosować, żeby sobie nie zaszkodzić.

Na co pomaga olej kokosowy?

Stosowany w celach kosmetycznych przynosi wiele pozytywnych skutków, zarówno dla skóry twarzy, stóp, głowy, jak i całego ciała. Nałożenie na skórę ciała cienkiej warstwy oleju i wmasowanie go, nawilża skórę i przywraca jej naturalną barierę ochronną, która może być zaburzona podczas mycia. Ważne jest, żeby olej dokładnie wmasować, ponieważ to przyspieszy i ułatwi jego wchłanianie. Oprócz nawilżenia i poprawy ogólnej kondycji skóry, olej kokosowy wpływa na przyspieszenie gojenia się ran. Dodatkowo olej kokosowy wspomaga walkę z rozstępami oraz łagodzi skórę po ugryzieniu owadów. Wmasowany w skórę stóp zapobiega grzybicy i wspomaga jej leczenie. Olej kokosowy może być stosowany również na skórę głowy. Tak używany pomaga poprawić kondycję włosów, a nawet pozbyć się łupieżu.

Olej kokosowy stosowany na cerę wpływa na poprawę jej kondycji oraz pomaga walczyć z wszelkimi niedoskonałościami. Dzięki temu, że olej działa na skórę złuszczająco, wpływa na regularne usuwanie martwych komórek, przez co skóra jest odświeżona i pełna blasku. Poza tym stosowanie oleju kokosowego uelastycznia skórę i pomaga zwalczać przebarwienia.

Poznaj dietę na piękne włosy >>

Jak nie stosować oleju kokosowego, żeby sobie nie zaszkodzić?

Mimo to, że olej z kokosa wpływa na skórę bardzo pozytywnie i wspomaga utrzymanie jej zdrowego wyglądu, należy pamiętać o kilku zasadach, aby stosowanie nie przyniosło więcej szkód niż pożytku.

Przede wszystkim nie należy stosować oleju kokosowego w nadmiarze. Żeby nawilżyć skórę wystarczy naprawdę niewielka ilość oleju. Nadmiar nie dość, że się nie wchłonie, to będzie zalegał na skórze obciążając ją. Może to powodować zapychanie cery i przetłuszczanie. W niektórych przypadkach olej z kokosa może przyczynić się do zaostrzenia się trądziku oraz przyspieszyć procesy starzenia się skóry. Zbyt duża ilość oleju kokosowego utrudnia skórze oddychanie, przez co staje się ona odwodniona i przesuszona. Poza tym olej z kokosa nałożony w zbyt nadmiarze może wchłonąć się w ubranie zamiast w skórę, co spowoduje powstanie nieładnych plam trudnych do sprania. Użycie zbyt dużej ilości oleju kokosowego na skórę głowy może natomiast spowodować przeciążenie włosów i to, że będą one wyglądały na przetłuszczone.

Poza tym trzeba pamiętać, że olej kokosowy zawiera kwasy tłuszczowe nasycone, które nie są korzystne dla naszego organizmu. Dlatego też olej będzie miał najlepsze działanie kosmetyczne w połączeniu z niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, zawartymi na przykład w oleju lnianym lub oleju z wiesiołka. W związku z tym należy pamiętać, żeby łączyć olej właśnie z tymi składnikami.

Kolejnym błędem jest nie stosowanie oleju kokosowego regularnie. Trzeba pamiętać że zadowalające efekty można osiągnąć jedynie przy regularnym stosowaniu. Dlatego też nie spodziewajmy się, że rany czy przebarwienia znikną po jednej aplikacji oleju, wszystko wymaga czasu i cierpliwości. Olej należy stosować codziennie, a nawet kilka razy dziennie, co najmniej przez kilka tygodni.

Szkodliwe działanie może przynieść również olej kokosowy złej jakości. Należy pamiętać, że olej stosowany na skórę nie może zawierać żadnych dodatkowych składników. Dodatki w oleju są nie tylko niepotrzebne, ale mogą powodować alergię. Poza tym lepiej wybrać olej kokosowy nierafinowany, ponieważ jest tłoczony na zimno i bardziej naturalny, przez co zawiera więcej dobroczynnych składników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj