Gorący prysznic może złagodzić napięciowy ból głowy. Jako środek przeciwbólowy, strumień ciepłej wody pomoże powstrzymać sygnały bólowe docierające do mózgu. W ten sposób zmniejszy napięcie mięśni w górnej części ciała, jednocześnie poprawiając przepływ krwi. Ziołowe bomby skutecznie łagodzą uporczywą migrenę. Sprawdź, jak je przygotować!

Złocień maruna

Wspomniane zioło stosowane jest tradycyjnie przy napięciowym bólu głowy i ukąszeniach owadów. Ma skupiska białych kwiatów z żółtymi środkami, które przypominają maleńkie stokrotki. Co ciekawe, złocień maruna mylony jest też z rumiankiem. Zapobiega bólom głowy i migrenom, zmniejsza ich długość i nasilenie. Może również łagodzić towarzyszące im nudności.

Mięta pieprzowa na napięciowy ból głowy

Słynie z wyjątkowego smaku i aromatu. Liście mięty pieprzowej zawierają mentol, który nie tylko łagodzi nudności, ale też powstrzymuje napięciowy ból głowy i migrenę. Możesz stosować go miejscowo, spożywać w herbacie, a nawet wdychać parę.

Werbena

Rośnie na preriach i łąkach na Wielkich Równinach w Ameryce Północnej i Europie. Stosowano ją już w czasach Hipokratesa, w starożytnej Grecji. W zielarstwie na ból głowy stosuje się korzeń i liście werbeny.

Jak przygotować bomby ziołowe?

Przygotuj: 1 lub więcej małych kul do kąpieli, 1 metalową trzepaczkę i 2 szklane miski do mieszania. Skompletuj również niezbędne składniki:

  • ¼ szklanki proszku maranta,
  • ½ szklanki sody oczyszczonej,
  • ¼ szklanki kwasku cytrynowego,
  • ⅛ szklanki epsom,
    po 1 łyżce werbeny, złocienia maruny i liści mięty pieprzowej (naturalne środki na napięciowy ból głowy)
  • 4 łyżeczki oleju ze słodkich migdałów,
  • 8 kropli olejku z mięty pieprzowej,
  • 4 krople olejku eukaliptusowego.

Jak przygotować ziołowe bomby na napięciowy ból głowy?

Po pierwsze, musisz połączyć wszystkie suche składniki w dużej, szklanej misce. Ubij je dobrze, a następnie odstaw. Teraz wlej olejki eteryczne i olej ze słodkich migdałów do małej, szklanej miseczki i dokładnie wymieszaj.

Następnie powoli przelej zawartość małej miseczki do suchej mieszanki, ubijając w trakcie. Po połączeniu obu mieszanek nabierz niewielką ilość mikstury do ręki i sprawdź konsystencję. Powinna przypominać mokry piasek. Sprawdź, jak krok po kroku przygotować naturalny środek na napięciowy ból głowy.

Wsyp mieszankę do każdej połówki foremki do kąpieli, aż się przepełni. Ściśnij razem i odstaw na 1-2 minuty. Delikatnie zwolnij wszystkie bomby do kąpieli i pozostaw do wyschnięcia przez 8 godzin przed użyciem lub przechowywaniem. Pamiętaj, by ich nie przykrywać. Po 8 godzinach możesz włożyć je do słoika lub wrzucić do kąpieli. Po zastosowaniu ziołowych bomb, ból głowy powoli minie.

Masaż i kompres

Na bóle głowy i migreny polecamy też masaż szyi i skroni. W ten sposób zwiększysz przepływ krwi i złagodzisz męczące Cię dolegliwości. Możesz go wykonać w trakcie lub po prysznicu. Po masażu nałóż ciepły kompres na kark. Wystarczy zwykła szmatka namoczona w ciepłej wodzie. Owiń ją wokół karku lub ułóż na ramionach na kilka minut. Zobaczysz, że napięciowy ból głowy ustąpi. Teraz wejdź do łóżka, owiń się kocem lub kołdrą i spróbuj odpocząć. Pamiętaj, że zasługujesz na chwilę relaksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj