Paski wybielające zęby
fot. elements.envato.com

Białe zęby kojarzą nam się niewątpliwie z amerykańskim snem. Chyba nie znamy żadnego aktora lub aktora ze Stanów Zjednoczonych, którzy nie mieliby śnieżnobiałych zębów. Sposobów na tak piękny uśmiech jest naprawdę wiele. Pośród nich wymienia się zarówno wybielanie w gabinecie stomatologicznym, ale również możliwe jest uzyskanie podobnego efektu w domowych warunkach. Właśnie w tym celu niezwykle pomocne okazać się mogą paski wybielające. Dobrze jest jednak dobrze sprawdzić, jakie paski powinniśmy wybrać, aby na pewno uzyskać zadowalający efekt, a jednocześnie nie zaszkodzić swoim zębom.

Jak stosować paski wybielające

Wbrew pozorom stosowanie pasków wybielających naprawdę nie jest skomplikowane, ponieważ wystarczy tylko nakleić je odpowiednią stroną do każdego łuku. Dłuższy pasek dedykowany jest do górnej szczęki, natomiast krótszy – do dolnej. Najważniejsze jest to, aby dokładnie stosować się wszystkich wytycznych określonych przez producenta. Wtedy rzeczywiście będziemy mogli uniknąć wszelkich niepożądanych efektów. Przede wszystkim paski wybielające do zębów możemy stosować tylko przez określoną liczbę dni. Najczęściej maksymalny okres stosowania takiego preparatu wynosi 10 dni.

Kolejną ważną radą, którą należy się sugerować, jest to, aby pod żadnym pozorem nie myć zębów zarówno przed i po wybielaniu zębów paskami. Oczywiście stosowanie pasków jest dokładnie opisane na każdym opakowaniu. Pamiętajmy jednak o tym, żeby przede wszystkim paski przyklejać żelem do szkliwa. Powinniśmy nieco przytrzymać, aby mieć pewność, że paski się dobrze przykleją. Następnie trzymamy je na zębach przez zalecany czas. Najczęściej jest to 30 minut.

Jak wybrać paski wybielające – tylko znane marki

Jeżeli decydujemy się na zastosowanie pasków wybielających, to z pewnością chcemy się przy okazji dowiedzieć, które z nich będą dla nas najlepsze. Najważniejszą zasadą jest to, aby pod żadnym pozorem nie kupować tanich zamienników. Do nich zaliczają się przede wszystkim chińskie zamienniki, które niestety nie są zbyt dobrej jakości. W związku z tym na niczym nie zaoszczędzimy.

Zobacz także: Które paski do wybielania zębów wybrać?

Kupując paski wybielające przede wszystkim warto zamawiać je tylko w sprawdzonych sklepach internetowych. Tutaj mowa jest o paskach znanych i rekomendowanych producentów. Jednocześnie możemy wybierać paski wybielające, które można stosować systematycznie, jak i również takie, które przeznaczone są do bardzo silnego wybielania zębów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych pasków wraz z dedykowaną do tego celu lampą. Producenci najczęściej zalecają, aby naświetlanie trwało około 60 minut.

Jak widzimy, jest bardzo duży wybór pasków wybielających. Najważniejsze jest jednak to, aby poszukać takiego produktu, który pozwoli nam wybielić zęby do określonego odcienia. Jeżeli nie mamy pewności, jaki teraz odcień bieli mamy na zębach, to pomocnym dodatkiem okaże się skala bieli zębów. Wtedy też będzie nam łatwiej ocenić, jak wygląda efekt przed zastosowaniem pasków wybielających, a także jak po całym procesie wybielania.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo trafne uwagi co do stosowania tanich, podejrzanych zamienników. O ile w innych kwestiach czasem można pozwolić sobie na tańsze rozwiązanie, tak w przypadku zębów, które są naszą bardzo delikatną „wizytówką” nie należy bagatelizować jakości produktów ;). Autor również słusznie zwrócił uwagę na moce pasków — na rynku znajdziemy zarówno paski delikatniejsze, jak i te mocniejsze, które nieumiejętnie stosowane mogą znacznie podrażnić zęby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj