Jak używać zalotki
fot. storyblocks.com

Zalotka to urządzenie, które pozwala wykonać perfekcyjny makijaż oka poprzez podkręcenie rzęs. Wyglądają one na grubsze i dłuższe, zatem zalotka dodaje naszym rzęsom spektakularnego efektu! Jak używać jej prawidłowo, aby rzęsy nie wyglądały na połamane i brzydkie, tylko aby przyciągały uwagę? Przeczytaj.

Kiedy używamy zalotki?

Rzęsy podkręcamy zalotką przed nałożeniem na nie tuszu do rzęs, ponieważ maskara ma w składzie wosk. Nasze rzęsy „oblepione” woskiem i potraktowane nią mogą nie tylko wyglądać brzydko, ale też zostać wyrwane. Poza tym, jeżeli nawet uda ci się nie uszkodzić żadnej rzęsy, to będą wyglądały na połamane. Dlatego pamiętaj, aby robić to zawsze w kolejności: najpierw kręcę rzęsy zalotką a dopiero późnej używam maskary.

Podkręcamy rzęsy

Dla lepszego efektu podkręcenia rzęs możemy wykorzystać metodę jak przy lokówce, czyli działanie ciepła. W tym celu zalotkę należy podgrzać ciepłym powietrzem suszarki, dopiero później przystąpić do działania.

Zalotkę trzymaj kciukiem i środkowym palcem, wtedy najwygodniej ci się będzie podkręcało rzęsy. Dodatkowo, będziesz miała nad nią lepszą kontrolę. Aby uniknąć drżenia ręki oprzyj ją na policzku. Zalotką poprawiamy wygląd tylko górnych rzęs, ponieważ dolne są naturalnie podkręcone.

Teraz przechodzimy do działania. Gdy znasz już wszystkie zasady ułóż ją tak, aby znalazł się w niej wachlarz rzęs. Upewnij się, że wszystkie są prawidłowo umieszczone w zalotce i mocno ją zaciśnij. Utrzymaj taki stan przez 10 sekund. Następnie rozluźnij zalotkę. Powtórz tę czynność, tylko złap teraz rzęsy zalotką odrobinę wyżej. Wszystkie czynności powtórz na drugim oku.

Jeśli chcesz zmaksymalizować efekt, powtórz czynność kilkukrotnie posuwając się coraz wyżej, aż do nasady rzęs – będą one wtedy maksymalnie podkręcone, a przy tym naturalne.

Teraz możesz wytuszować rzęsy ulubioną maskarą i cieszyć się ich wyglądem!

W jaki sposób dbać o zalotkę?

Czasy, w których była nietrwała odeszły do lamusa. W miarę postępu technologii są one coraz lepsze i coraz bardziej przemyślane. Zdecydowanie dobre jest to, że poduszeczki, które znajdują się na zalotce są miękkie i mniej inwazyjne dla rzęs, niż kiedyś. Aby zapobiec infekcjom oka zminimalizuj obecność bakterii, poprzez wymianę tych poduszeczek nie rzadziej, niż co dwa miesiące.

Metalowe części zalotki najlepiej jest czyścić preparatem, przeznaczonym do dezynfekcji urządzeń kosmetycznych. Takie preparaty powinny zawierać alkohol. Możesz to też robić spirytusem kosmetycznym. Po każdym jej użyciu, należy ją też przetrzeć gąbeczkę.

Zobacz także: Paznokcie – jak pielęgnować i oczyszczać paznokcie

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię