Paznokcie ombre
Paznokcie ombre

Paznokcie ombre to hit ostatnich sezonów. Jest nadal bardzo modny i niepowtarzalny. Może być delikatny, ale też drapieżny. Jak go zrobić? Przeczytaj, a będziesz mistrzynią manicure ombre!

Czego będziemy potrzebować do malowania?

Musisz uzbroić się na początek w cierpliwość. Malowanie paznokci metodą ombre to bardzo pracochłonne zadanie, wymagające dużej uwagi i dokładności.

Zacznij od manicure biologicznego, czyli przygotowania paznokci. Będziesz potrzebowała do tego żelu do odsuwania skórek, drewnianego patyczka, pilnika do paznokci, polerki i spirytusu kosmetycznego.

Teraz zastanów się, na jaką okazję chcesz mieć pomalowane paznokcie. Jeżeli malujesz je do szkoły lub do pracy to warto, a by były delikatniejsze i kontrast między kolorami był mniejszy. Jeżeli zaś wybierasz się na imprezę możesz pokusić się o bardziej odważne kolory. Sprawdź wcześniej, czy lakiery mają dobrą konsystencję i nie są stare, bo w tym wypadku manicure nie wyjdzie.

Gdy już wiesz, jakich kolorów będziesz używała musisz tez mieć bazę pod lakier lub odżywkę, aby zapobiec przebarwieniom płytki. Pamięta też o lakierze nawierzchniowym na koniec naszego manicure, którego zadaniem jest wygładzenie paznokcia, utrwalenie i nadanie mu blasku. Jest on niezbędny przy tego typu sposobie malowania paznokci.

Teraz potrzebujesz narzędzia, którym zrobisz cieniowanie. Najlepiej sprawdza się do tego gąbeczka do makijażu lub inna. Ważne jest, aby nie pozostawiała swoich pozostałości na paznokciu. Potnij ją nożyczkami na nieduże kawałki.

Paznokcie ombre: od czego zacząć?

Na początek musimy zrobić manicure biologiczny paznokci. Oznacza to odsunięcie skórek drewnianym patyczkiem i opiłowanie paznokci, a także nadanie im takiego samego kształtu. Płytka paznokcia do dalszych kroków musi być odpowiednio przygotowana, więc należy ją jeszcze zmatowić bloczkiem polerskim tak, aby na paznokciu nie pozostało żadne błyszczące się miejsce. Następnie płytkę należy odtłuścić (najlepiej wacikiem nasączonym spirytusem kosmetycznym).

Jak malować paznokcie ombre ?

Teraz nałóż na paznokcie bazę pod lakier. Nałóż jedną warstwę i poczekaj aż wyschnie. Teraz nałóż pierwszą warstwę lakieru na paznokcie uważając, aby nie zalać lakierem skórek. Po wyschnięciu nałóż drugą warstwę lakieru i poczekaj, aż znowu wyschnie.

Czas na cieniowanie. Weź gąbeczkę i nałóż na nią pędzelkiem odrobinę lakieru w innym kolorze. Gąbką postaraj się najpierw rozprowadzić lakier go na kartce papieru, aby pozbyć się jego nadmiaru. Teraz szybkimi ruchami dotykaj gąbeczką z lakierem końca paznokcia, aby nadać mu kolor, i aby było widoczne delikatne przejście między kolorami. Ważne jest też, aby kolor nakładany gąbeczką był ciemniejszy od bazowego – wtedy masz gwarancję udanego manicure. Postępuj tak z każdym paznokciem.

Na koniec po wyschnięciu paznokci nałóż na nie lakier nawierzchniowy i daj im około 20 minut, aby lakier się utrwalił i dobrze wysechł. I paznokcie ombre są gotowe 🙂

Sprawdź jak pielęgnować paznokcie >>

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię