fot. elements.envato.com

Czasami to właśnie te najlepsze i najskuteczniejsze metody dbania o wygląd okazują się metodami zupełnie darmowymi, których niestety wiele osób nie docenia. Warto natomiast zatrzymać się na moment i przed sięgnięciem po kolejną tubkę kremu pomyśleć o tym, czy przypadkiem nie dałoby się go zastąpić czymś tańszym, a może nawet czymś, za co nie trzeba będzie w ogóle płacić. Nierzadko lepszym działaniem od najnowocześniejszych preparatów pielęgnacyjnych okazuje się nic innego jak po prostu… zdrowy sen. Niestety wiele osób go sobie teraz żałuje, a nie da się go zastąpić żadną żywnością, suplementami diety czy też kosmetycznymi specyfikami.

Sen wpływa na umysł, układ trawienny, pracę różnych narządów oraz wygląd skóry. Jest niezbędny do odpoczynku i prawidłowej regeneracji. Tylko dzięki niemu organizm może odpocząć po całym długim dniu, w trakcie którego niejednokrotnie musiał się wysilać i wyczerpywać drzemiącą w nim energię, którą teraz trzeba ponownie przywrócić, na nowo naładowując swoje energetyczne baterie.

Na niedoborze snu cierpi cały organizm, w tym również i skóra. Długa noc spędzona w łóżku, poprzedzona spokojnym wyciszeniem, czyli np. relaksem z książką przy kubku ulubionej herbaty, potrafi zadziałać niczym prawdziwe SPA i zapewnić skórze momentalne ukojenie, a także zintensyfikować zachodzące w niej procesy naprawcze i regeneracyjne, przekładające się na szybsze pozbywanie się niedoskonałości czy też usuwanie zmarszczek albo zapobieganie kolejnym wypryskom.

Istnieją różne darmowe sposoby na ładną cerę, ale absolutnie najlepszym z nich jest właśnie zdrowy sen. Powinien być to sen spędzony w odpowiednich warunkach, odbywający się w przewietrzonej przytulnej sypialni, w której będzie panować stosunkowo niska temperatura powietrza (mniej więcej 20 stopni C). Nikt nie powinien uznawać snu za stratę czasu. Jest to właśnie inwestycja w zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie, która może dać człowiekowi wiele dobrego, a niczego mu nie zabiera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj