Rynek zamówień jedzenia online dynamicznie się rozwija – w tempie około 50 proc. rocznie. Według szacunków za 5 lat połowa jedzenia będzie zamawiana przez internet, a rynek osiągnie wartość 6 mld złotych. Polacy bardzo chętnie korzystają z aplikacji do zamawiania jedzenia. Istnieją zarówno programy, które umożliwiają dokonywanie tego wyłącznie z jednej sieci restauracji, ale również i takie, gdzie zamawiać można jedzenie z wielu lokali.

Aplikacje do zamawiania jedzenia

Korzystając z aplikacji online, użytkownicy nie tylko mogą łatwo wybrać interesujące ich danie i zapłacić online, ale również mają naliczane rabaty na swoje zamówienie. Zainteresowani kupowaniem w ten sposób jedzenia mają do wyboru wiele aplikacji. Przedstawiamy te najciekawsze i najpopularniejsze.

  • Pyszne.pl – jedzenie online. Aplikacja serwisu WWW, który służy do zamawiania jedzenia z wielu różnych lokali. Wybierasz restaurację, jaka cię interesuje, przeglądasz jej menu w programie, następnie zamawiasz i płacisz za swoje zamówienie. Lista restauracji jest wyświetlana na podstawie lokalizacji użytkownika. W aplikacji można znaleźć informacje o poszczególnych lokalach, opinie o nich, średnie oceny, dostępne formy płatności czy możliwe zniżki. Najwięcej propozycji dostępnych jest w dużych miastach – w mniejszych jest już zdecydowanie mniej. Do aplikacji można m.in. dodać swoją kartę płatniczą.
  • Pizzaportal.pl – ponownie aplikacja o takiej samej nazwie jak strona WWW. Może ona nieco mylić, gdyż program umożliwia zamawianie nie tylko pizzy, ale również innych potraw. Po uruchomieniu aplikacji należy podać nasz adres i na tej podstawie wyświetli ona dostępne w okolicy restauracje. Kompletowanie zamówienia jest bardzo proste – łącznie z zapłatą. Użytkownicy oceniają w aplikacji poszczególne lokale. Można w niej również śledzić przybliżony czas realizacji zamówienia.
  • Uber Eats: dostawa jedzenia – tym razem aplikacja przeznaczona do zamawiania jedzenia z warszawskich restauracji za pośrednictwem Ubera. Dużym plusem w stosunku do innych programów jest stała opłata za dostawę, ale również brak minimalnej sumy zamówienia. Płatność jest pobierana z karty podpiętej pod konto Ubera, dzięki czemu rozliczenie przebiega zdecydowanie łatwiej. W Polsce program działa tylko w Warszawie, ale na świecie dostępny jest dla wielu miast.
  • Foodpanda – aplikacja tworzy listę dostępnych lokali na podstawie lokalizacji użytkownika lub jego adresu. Do dokończenia zamówienia niezbędne jest założenie konta. Listę restauracji można filtrować według różnych kryteriów. Aplikacja umożliwia płacenie za zamówienie z poziomu telefonu. Atrakcyjnym dodatkiem jest menu z promocjami, w którym znajdują się dostępne aktualnie zniżki do lokali.
  • KofiUp – tym razem aplikacja dla kawoszy. Tworzy ona klub niezależnych kawiarni i pozwala zamówić kawę z wysokimi zniżkami. Można to robić m.in. w promocyjnych pakietach, np. 5 kaw w niższej cenie. Do klubu należą zarówno nieznane lokale, jak i te bardzo popularne. Aplikacja wystartowała na początku 2016 roku i dynamicznie się rozwija. W programie można sprawdzić najważniejsze informacje na temat danego lokalu oraz otrzymywać powiadomienia o eventach, jakie są w nim planowane.
  • Kekemeke, czyli wirtualne pieczątki. W aplikacji zbiera się wirtualne pieczątki, a celem jest otrzymanie darmowych posiłków. Program podpowiada na podstawie lokalizacji użytkownika, gdzie może on skorzystać z promocyjnych ofert. Korzystający z aplikacji proszą w odwiedzanych restauracjach o tzw. wirtualne pieczątki, które są dopisane do naszego konta. Jest to rozwiązanie przede wszystkim skierowane do mniejszych lokali, które chcą budować lojalność klientów, a nie mogą sobie pozwolić na prowadzenie własnych systemów partnerskich.

Wymienione aplikacje są darmowe, a jedyne, czego możecie potrzebować do ich użytkowania, to dostęp do sieci. Wystarczy np. internet stacjonarny w UPC. Korzystanie z tych rozwiązań pozwala łatwo zamówić jedzenie i na dodatek skorzystać z wielu rabatów, które dostępne są wyłącznie dla użytkowników tych programów.

Zobacz także: Akademia NFZ – celem Twoje zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj